Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Výbor pro národnostní menšiny se aktivně snaží zapojovat minority

foto
Na svém posledním jednání v tomto volebním období zhodnotil Výbor pro národnostní menšiny svou dosavadní činnost ve snaze zapojit příslušníky různých národnostních menšin do života většinové společnosti. Jednání se zúčastnil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Tisková zpráva ze dne 15. září 2016
 

 
 

„V Ústeckém kraji, který je pestrý nejen z hlediska přírodních podmínek a hospodářské struktury, ale i skladbou obyvatelstva, se usilovně věnujeme práci s národnostními menšinami. Právě již jmenovaný výbor má za úkol zkvalitňovat život minority na našem území a podporovat jejich aktivity, projekty a aktivně je zapojovat do každodenního života naší společnosti,“ říká hejtman Oldřich Bubeníček.

Zástupci jednotlivých menšin zastoupených v Ústeckém kraji pohovořili o úspěšných integračních snahách, o zdařilé realizaci kulturních, společenských i vzdělávacích akcích. Za zmínku stojí určitě Barevný region, který letos už podruhé představil návštěvníkům kulturu, jazyk, zvyky a gastronomii různých národností zastoupených v našem kraji. „Snažíme se tyto akce alespoň částečně finančně podporovat nebo být nápomocní při hledání sponzorů,“ řekl předseda Výboru pro národnostní menšiny Pavel Vodseďálek. „Náš výbor má za úkol zkvalitňovat život minority na našem území. V rámci naší činnosti se snažíme zajistit také poradenství s občany, pokud se na nás v dané problematice obrátí,“ dodal Vodseďálek.

Vedle společenských akcí a poradenství je na místě zmínit vydaní dvou čísel Magazínu o národnostních menšinách, který seznamuje s běžným životem, kulturou a tradicemi minoritních občanů Ústeckého kraje.

 

Druhý ročník festivalu Barevný region http://www.kr-ustecky.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=450018&id=1699842&n=druhy%2Drocnik%2Dfestivalu%2Dnarodnostnich%2Dmensin%2Dopet%2Dzaujal%2Dsvoji%2Dpestrosti

foto
Poslední jednání Výboru pro národnostní menšiny.

foto
Zprava předseda Výboru pro národnostní menšiny Pavel Vodseďálek, hejtman Oldřich Bubeníček a vedoucí odboru kanceláře hejtmana Luboš Trojna.

foto

foto

foto

Členové Výboru pro národnostní menšiny. Zprava Anatolij Orlov (Rusko), Pavel Vodseďálek, předseda výboru, Václav Hofmann, Anna Scheuflerová, tajemnice výboru, Jan Kubíček z poradny pro integraci, Oldřich Látal (Židovská obec), Ferenc Kulina (Maďarsko), Renata Adamová (Romové), Jiří Morštadt a Jančo Zg. Janev (Bulharsko).

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 15.9.2016 / 15.9.2016
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu