Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Krajská zdravotní otevřela oddělení sportovní medicíny v ústecké Masarykově nemocnici

oo
Krajská zdravotní (KZ) otevřela nové Oddělení sportovní medicíny (OCM) v ústecké Masarykově nemocnici, které bude poskytovat komplexní zdravotní péči o rekreační i závodní sportovce všech věkových kategorii různé výkonnosti v Ústeckém kraji. Široká problematika sportu vedla KZ k užší spolupráci s Univerzitou J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP), deklarované memorandem o spolupráci, uzavřeném mezi Ústeckým krajem, UJEP a KZ. Zdravotní péče daného rozměru bude poskytována v úzké spolupráci s ostatními interními i chirurgickými obory ústecké Masarykovy nemocnice. Otevření OCM se zúčastnil i Stanislav Rybák, 1. náměstek hejtmana.
 

 
 

„V případě nového oddělení půjde o komplexní sportovní medicínu. To znamená, že se nebude starat jen o prevenci, ale také následně o pacienty po sportovních úrazech. Oddělení je proto připraveno spolupracovat se všemi odbornými pracovišti jako je chirurgie, ortopedie a další. I když prevenci, kterou zde budou lékařští specialisté poskytovat, zdravotní pojišťovny nehradí, je potřeba, aby každý malý žáček prošel vstupní prohlídkou. Oddělení bude vybavené tak, aby jeho pracovníci v budoucnu mohli i vyjíždět za sportovci do oddílů,“ vyzdvihl možnosti nově vzniklého oddělení Jiří Novák, předseda představenstva KZ při slavnostním otevření oddělení 14. září 2016.

„Oddělení sportovní medicíny v kraji chybělo a jsem rád, že se podařilo Krajské zdravotní realizovat jeden z dalších jejích cílů. Poděkování patří všem, kteří se o to zasloužili, a těm, kdo budou na oddělení pracovat, přeji, aby pomohli k uzdravení co nejvíce sportovců,“ řekl 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák.

„Univerzita dlouhodobě spolupracuje s Krajskou zdravotní a Masarykovou nemocnicí v Ústí nad Labem a to, že se zde podařilo otevřít pracoviště sportovní medicíny, je pomyslným kamínkem do mozaiky vzájemné spolupráce. Docenti a profesoři z Masarykovy nemocnice přednášejí na Fakultě zdravotnických studií. To je velmi důležité, protože budoucí zdravotnický personál dostává informace od špičkových a erudovaných odborníků. Jsme za to velmi rádi, protože vysoká škola není jen o teoretických poznatcích, ale studenti by je měli umět aplikovat i do praxe,“ zdůraznil doc. Martin Novák, prorektor UJEP.

Novým oddělením, které je situováno do pavilonu T, provedl hosty primář OCM Pavel Neckař. Mezi hosty byl mj. i fotbalista FK Teplice Štěpán Vachoušek, sportovní osobnost Ústeckého kraje.

Prostory pro OCM v pavilonu T Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem bylo nutné stavebně připravit. Cena za stavební práce dosáhla výše 1,2 milionu Kč. Z investičních prostředků KZ byl za cenu 744 029 Kč  zakoupen ergospirometrický systém BTL CardioPoint CPET od firmy BTL. Nový ultrazvukový přístroj bude pořízen z dotace Ministerstva zdravotnictví ČR, zatím zde pracují se zapůjčeným. Další vybavení oddělení spolu s dalším dlouhodobým drobným hmotným majetkem stálo více než tři čtvrtě milionu korun. 

Další fotografie z akce najdete na http://www.kzcr.eu/         

Zdroj: Krajská zdravotní

aa

aa

 

aa

aa


 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 14.9.2016 / 14.9.2016
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu