Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

FOTOGALERIE: Ocenění pro regionální výrobce i pavilon Ústeckého kraje v obležení. Odstartoval 40. ročník Zahrady Čech v Litoměřicích.

001
Až do 17. září mohou návštěvníci zavítat na litoměřické výstaviště na tradiční Zahradu Čech. Kromě stánků s regionálními výrobky, květinami i dalšími potřebami pro dům a zahradu, mohou letos poprvé navštívit i nový pavilon s expozicí Ústeckého kraje. Hned při zahájením výstavy bylo letos také oceněno celkem devětadvacet výrobků, které se utkaly o značku Regionální potravina Ústeckého kraje a Nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje - Kraje Přemysla Oráče. Zahrada Čech je letos také zapojena do projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje.
Tisková zpráva ze dne 10. září 2016
 

 
 

Certifikáty vítězům předala náměstkyně ministra zemědělství Viera Šedivá, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se svým prvním náměstkem Stanislavem Rybákem, litoměřický starosta Ladislav Chlupáč a další významní hosté. O značky se letos ucházel rekordní počet výrobců. Celkem se přihlásilo 190 výrobců s 501 produkty. O loga se soutěžilo hned ve čtrnácti kategoriích, nejsilnější zastoupení mělo 66 výrobků z kategorie Masné výrobky tepelně opracované, včetně uzených mas.  Všechny oceněné výrobky byly tradičně k zakoupení přímo v místě výstaviště. 


Letošní jubilejní ročník, ale nabízí návštěvníkům i několik novinek. Jednou z hlavních je expozice Ústeckého kraje v pavilonu H. Právě tady totiž vrcholí oslavy 15. let vzniku krajů. V pavilonu najdou návštěvníci ukázky zajímavostí z celého kraje. Znovu je například k vidění křeslo Casanovy nebo skleněná vitráž, na které je vyobrazena Porta Bohemica a které vloni obdivovali návštěvníci na milánském Expu. Nechybí ani ochutnávky regionálních potravin a naposledy je k vidění i výstava u příležitosti oslav 15. let. Ústecký kraj přizval do svého pavilonu i své střední školy, které se zaměřují právě na řemesla, potravinářskou výrobu či zemědělství. Hned první den výstavy měli také návštěvníci možnost poměřit své síly na veslovacích trenažérech s olympijským veslařem Václavem Chalupou. Projekt, který má být pozvánkou do račické Labe Arény vám brzy představíme i na našich stránkách.

 

foto
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a litoměřický biskup Jan Baxant.

foto
Radní Ústeckého kraje při zahájení. Zleva náměstek hejtmana Stanislav Rybák, radní Jitka Sachetová a Ladislav Drlý. 

foto

Náměstkyně ministra zemědělství Viera Šedivá. 

                       foto

foto

foto

foto

foto

foto

008
Pavilon Ústeckého kraje.

09

010

011


foto


 


 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 11.9.2016 / 11.9.2016 | Účinnost od-do: 11.9.2016-11.10.2016
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu