Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

23 týmů z celé Evropy bude soupeřit v našem kraji v dopravní výchově

001
Už na konci září bude hostit Ústecký kraj Evropské finále soutěže dopravní výchovy. Půjde o 31. ročník soutěže, kde mají děti prokázat znalost a orientaci v silničním provozu. Novinářům detaily celé akce představili zástupci vedení Ústeckého kraje, Ústředního automotoklubu a ústecké univerzity, kde se celé soutěžní klání odehraje.
Tisková zpárva ze dne 16. června 2016
 

 
 
"Velmi si vážíme toho, že jsme se stali spoluorganizátory této akce. Je to i ocenění pro Ústecký kraj za práce, kterou odvádí v prevenci. Podílíme se na finále i finančně a to jeden a půl milionem korun," uvedl hejtman Ústeckého kraj Oldřich Bubeníček. Právě práce s mládeži v oblasti dopravní výchovy přesvědčila Mezinárodní automobilovou federaci - FIA, aby se letošní finále konalo v Ústeckém kraji. "Žádná částka vynaložená na prevenci v dopravě není vysoká.  Již několik let pořádáme spoustu akcí jako je Safety Road nebo Den s kamiony, které mají dětem, rodičům i široké veřejnosti ukázat, jak je zodpovědnost na silnicích velmi důležitá. Pořádání tohoto finále pokládáme za velkou čest," dodal krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek. Finále se uskuteční ve dnech 22. - 25.9. 2016. 

Podle slov prezidenta Ústředního aotuomotoklubu ČR Oldřicha Vaníčka, který je hlavním organizátorem letošního finále, nejde jen o to učit děti pravidlům, ale vést i k většímu povědomí o bezpečnosti a vyzkoušet si některé zásady v praxi. Finále se odehraje na půdě sportovní haly ústecké univerzity, která nabídla halu zcela bezplatně. Řada studentů se navíc představí i v roli překladatelů. Určitě si tedy nenechte finále na konci září ujít, vstup bude zdarma. 

01

 02

 

  
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 16.6.2016 / 16.6.2016 | Účinnost od-do: 16.6.2016-16.7.2016
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu