Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Městské úřady napříč republikou se utkaly o titul Přívětivý úřad

foto
Ministerstvo vnitra vyhlásilo první ročník soutěže Přívětivý úřad. Cílem soutěže je mapovat a hodnotit kvalitu a přívětivost služeb nabízených městskými úřady obcí s rozšířenou působností. Za Ústecký kraj byly jako nejlepší úřady oceněny Chomutov, Most, Litoměřice. Slavnostního předávání se zúčastnil také ředitel Krajského úřadu v Ústí nad Labem Milan Zemaník.
 

 
 

„Myslím si, že i díky této soutěži a hlavně se společně vynaloženým úsilím, můžeme přispět ke zlepšování veřejné správy napříč republikou,“ vyjádřil se ke smyslu soutěže ředitel ústeckého krajského úřadu Milan Zemaník, který byl také jedním z předávajících. Ve Vzdělávacím středisku Institutu pro veřejnou správu Praha v Benešově předala náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy Jana Vildumetzová spolu s dalšími hosty celkem 45 ocenění. Samotnému vyhlášení předcházelo hodnocení úřadů obcí s rozšířenou působností formou dotazníkového šetření, do kterého se dobrovolně zapojilo 190 obcí včetně jednotlivých městských částí Prahy. Ocenění Přívětivý úřad si odnesly vždy tři nejlepší městské úřady v rámci krajů a následně v hlavní kategorii tři nejlepší městské úřady v rámci celého Česka.


Městské úřady byly hodnoceny ve třech kategoriích – přístupnost úřadu pro občany, transparentnost úřadu a komunikace s úřadem. Sledoval se tak například počet úředních hodin, zavádění moderních IT nástrojů, jako je elektronický objednávkový systém, nebo zveřejňování dokumentů na webových stránkách města.

 

V hlavní kategorii, která oceňuje tři nejlepší městské úřady za celou republiku, se na 1. místě umístil Liberec, na 2. místě MČ Praha 18 a na 3. místě Žďár nad Sázavou, jejichž znaky přívětivosti a otevřenosti vůči občanům byly komplexně na nejvyšší úrovni. Více o soutěži zde http://www.mvcr.cz/clanek/privetivy-urad-2016.aspx


foto

Seznam a pořadí umístění nejlepších městských úřadů obcí s rozšířenou působností za jednotlivé kraje (v hlavním městě Praze pořadí městských částí)

foto
Vítězové v Ústeckém kraji. Zprava ředitel Krajského úřadu v Ústí nad Labem Milan Zemaník.
 

 

 Zdroj: Ministerstvo vnitra

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 13.6.2016 / 13.6.2016
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu