Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Taktické cvičení Shield of Terminal a Yellow Cross ověřilo schopnosti jednotek při chemickém zásahu

foto
Na sběrném přepravním uzlu České pošty v Ústí nad Labem proběhlo v rámci taktického cvičení Shield of Terminal a Yellow Cross zajištění úniku nebezpečné látky v místech u nákladových ramp haly určené k přejímce zásilek. Výcvik organizovala Armáda ČR, která ve spolupráci se základními a ostatními složkami integrovaného záchranného systému v průběhu celého týdne v Ústí nad Labem a okolí, nacvičovala řešení mimořádné situace. Komentovaných ukázek se zúčastnil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Tisková zpráva ze dne 2. června 2016
 

 
 


„To co jsme mohli vidět, je ukázkou připravenosti složek armády i všech složek integrovaného záchranného systému. Všichni předvedli perfektní práci, ale byl bych rád, kdyby toto zůstalo jen v teoretické rovině,“ ocenil práci všech složek hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. „Chtěli jsme v reálných podmínkách provozu České pošty nacvičit součinnost jednotlivých složek," představil záměr cvičení plukovník generálního štábu Rostislav Domorák, ředitel Krajského vojenského velitelství v Ústí nad Labem. Dneska více hrozeb míří právě na důležité objekty, které zajišťují chod státu,“ dodal Domorák.  Výcvik je reakcí na zajištění bezpečnostní situace, kdy mezi hlavní ohrožená místa patří většinou významné objekty energetické, komunikační a dopravní infrastruktury a dále také veřejná prostranství a kulturní zařízení. Cvičení se zúčastnili příslušníci Krajského vojenského velitelství Ústí nad Labem, pěší roty Aktivní zálohy gen. A. Sochora při KVV Ústí nad Labem, vojáci 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany Liberec, Centra vojenské kynologie Chotyně a složky Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje.


foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto
Zleva hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a primátorka města Ústí nad Labem Věra Nechybová.

foto

FOTO

 

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto
 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 2.6.2016 / 2.6.2016
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu