Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje pravidelně jedná o migrační vlně

dz
V pátek 27. května 2016 se uskutečnilo pravidelné jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK). Rada projednala mimo jiné zprávu o stavu požární ochrany v Ústeckém kraji za rok 2015, kterou předkládal ředitel Hasičského záchranného sboru ÚK Roman Vyskočil. Zpráva bude předložena 27. 6. 2016 na zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje.
 

 
 

Ředitel Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje Jaromír Kníže informoval BRÚK o bezpečnostní situaci po linii odboru cizinecké policie v souvislosti s migrační vlnou. Tato informace je pravidelně zařazována do programu jednání BEÚK.

Ředitel Zdravotnické záchranné služby ÚK Ilja Deyl informoval o činnosti a problémech záchranné služby. Upozornil na nevyjasněnost situace ohledně hrazení nákladů zdravotní péče za migranty, kteří pouze přes naše území projíždějí. Informoval též o výcviku letecké záchranné skupiny, který pouze probíhat do konce letošního roku, protože je vyhlášeno výběrové řízení Ministerstva zdravotnictví na nového provozovatele letecké záchranné služby na rok 2017 – 2020 a zatím není jasné, kdo bude v Ústeckém kraji tuto službu zajišťovat.

Členové BRÚK dostali informaci o přípravě Dne záchranářů Ústeckého kraje, který se uskuteční dne 11. 6. 2016 v Lounech.

BRÚK se dále zabývala doplněním plánu cvičení složek IZS na rok 2016, aktualizací plošného plánu pokrytí ZZS a účastníci jednání si rovněž prohlédli nové operační středisko HZS.

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 31.5.2016 / 31.5.2016
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu