Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

U Žďárku vzniká nové technologické centrum

001
Společnost Nupharo slavnostně zahájila první etapu výstavby technologického a inovačního kampusu v Ústeckém kraji. Projekt by měl být nedaleko dálnice D8 u Žďárku otevřen v červnu příštího roku. Pokládání základního kamene stavby se zúčastnil i první náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák.
Tisková zpráva ze dne 3. června 2014
 

 
 

Nově vznikající technologický kampus bude globálně zaměřen na oblast nové energetiky. Projekt propojí akademické, vědecké a podnikatelské poznatky zejména při využití stejnosměrného proudu, tedy takzvané DC technology. „Ústecký kraj podporuje aktivity, které přispívají k uplatňování nejnovějších poznatků a jejich přenášení do praxe. Avizovaných 800 míst pracovních míst navíc významně přispěje ke snížení nezaměstnanosti v Ústeckém kraji a současně i k oživení tohoto regionu,“ řekl náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák.

 

Multifunkční areál nabídne ve své první fázi 16 tisíc metrů čtverečních prostor pro komerční využití. Budoucí uživatelé v něm najdou zázemí pro vývoj, testování, výrobu či skladování svých produktů. Kampus bude otevřený veřejnosti a nabídne prostory a služby pro pořádání mezinárodních konferencí, kulturních a dalších aktivit. "Cílem Nupharo je vytvoření takového modelu společnosti, který podporuje vysokou míru zaměstnanosti, produktivity a sociální soudružnosti k dosažení inteligentního, udržitelného a soudržného hospodářství do roku 2020,"podotkl Milan Gáník, iniciátor projektu.

 

Nupharo je soukromý projekt s celkovou investicí přesahující tři čtvrtě miliardy korun, z čehož 300 milionů dostal investor formou dotace z Evropské unie a zbytek nákladů pokrývají strategičtí investoři.

 

Zdroj: Robin Čumpelík, Nupharo Park, a.s.

Kontakt:

Ing. Lucie Dosedělová Prosková, oddělení mediální komunikace

Kancelář hejtmana

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 741

Mob.: +420 777 499 822

Mail:   dosedelova.l@kr-ustecky.cz

 

01
Náměstek hejtmana Stanislav Rybák při slavnostním zahájení výstavby projektu Nupharo.

 

02
Iniciátor projektu Nupharo Milan Gáník a zakladatelka globální komunity Jana Ryšlinková (vpravo)

 

03
Zuzana Matějíčková z ministerstva průmyslu a obchodu s náměstkem hejtmana Stanislavem Rybákem při slavnostním sázení stromu.

 

04

 

06

 

  

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 3.6.2014 / 3.6.2014 | Účinnost od-do: 3.6.2014-3.7.2014
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu