Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát SaskoCesta: Titulní stránka > Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát Sasko

 

Polská velvyslankyně navštívila krajské město

pl
Na návštěvu do Ústí nad Labem zavítala mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně Polské republiky Grazyna Bernatowicz v doprovodu rady velvyslanectví Izabelly Wollejko-Chwastowicz. Velvyslankyni přijal hejtman Oldřich Bubeníček, seznámil ji podrobně s Ústeckým krajem a nastínil možné oblasti spolupráce.
 

 
 

Hejtman uvedl, že návštěva velvyslankyně je již jeho čtrnáctým setkáním a představiteli diplomatických misí. „Vážím si zájmu zejména sousedních evropských zemí navázat užší mezinárodní spolupráci  na úrovni regionů.  Například vojvodství  Dolní Slezsko je nejbližším regionem Polska nepřímo sousedícím s Ústeckým krajem a je tedy možné uvažovat o užší spolupráci mezi oběma samosprávnými celky,“ doplnil Oldřich Bubeníček.

Součástí návštěvy bylo i setkáni velvyslankyně a hejtmana s rektorem Univerzity J. E. Purkyně René Wokounem v areálu kampusu a diskuze o spolupráci mezi ústeckou univerzitou a univerzitami v Polsku. Jednání se zúčastnili i zástupci Fakulty sociálně ekonomické a Fakulty umění a designu, které již s polskými vysokými školami spolupracují.

 

Kontakt:

RNDr. Zdeněk Rytíř, vedoucí oddělení mediální komunikace

Kancelář hejtmana

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 703

Mob.:+420  602 409 704

Mail:   rytir.z@kr-ustecky.cz  

 

pl1
Hejtman Oldřich Bubeníček vítá polskou velvyslankyni Grazynu Bernatowicz

pl2
Jednání se zúčastnila i Izabella Wollejko-Chwastowicz (uprostřed), rada polského velvyslanectví

pl3
Podpis vzácné návštěvy do pamětní knihy

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 18.12.2013 / 18.12.2013
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu