Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát SaskoCesta: Titulní stránka > Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát Sasko

 

Ústecký kraj byl vidět v USA

001
Ústecký kraj navázal spolupráci s Česko-americkou televizí v USA, která odvysílala krátký film „Rodinný výlet na kole po Ústeckém kraji“. Patnáctiminutový snímek byl natočen v rámci projektu „Propagace rekultivovaných a revitalizovaných území v Ústeckém kraji“ a je pozvánkou na zajímavá místa Chomutovska, Mostecka, Teplicka a Ústecka.
Tisková zpráva ze dne 17. prosince 2013
 

 
 

Film provází motto Zažij změnu – Ústecký kraj jinak a ukazuje území, která v minulosti byla dotčena těžbou, ale nyní jsou již oblíbeným místem pro trávení volného času nejen místních, ale i turistů. Film vidělo přes dva a půl milionu domácností v šedesáti amerických městech na televizi a přes internet.  Snímek je možné zhlédnout po dobu šesti měsíců v TV archivu na tomto odkazu: http://www.catvusa.com/broadcast/november-4-2013.

Czech-American TV vysílá anglicky  již desátým rokem pro diváky žijící v USA. Ve vysílání se objevují pravidelné dokumentární pořady o českých regionech, městech, památkách UNESCO, reportáže o bohatém českém folklóru, ale také kurzy českého jazyka či pořady představující české jídlo a speciality. To vše přispívá nejen ke zviditelňování českých regionů a jejich turisticky atraktivních destinací, ale i k osvětě českých tradic a kulturního dědictví v zámoří. Televizi sleduje přes dva a půl milionu domácností na kabelové televizi a přes sto tisíc diváků z celého světa na internetu. Mimo USA je největší sledovanost v Kanadě, Austrálii, Anglii a v Rusku.

Nekomerční Czech-American TV má hlavní sídlo na Floridě a pobočku v Illinois. Její projekty podporují diváci, nadace a partnerské organizace. Stanice také spolupracuje na některých projektech i s Ministerstvem pro místní rozvoj a s Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

Czech-American TV v rámci spolupráce s Ústeckým krajem nabízí městům, příspěvkovým a neziskovým organizacím na území kraje možnost odvysílat zajímavá videa z jejich tvorby. Podmínky: anglický jazyk, DVD formát nebo full HD.

Zdroj: Ing. Zdeňka Umlaufová, Odbor strategie, přípravy a realizace projektů KÚÚK

01

Kontakt:

Mgr. Alena Tichá, oddělení mediální komunikace  

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 741

Mob.:+420 777 499 822

Mail:   ticha.a@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 17.12.2013 / 17.12.2013
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu