Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát SaskoCesta: Titulní stránka > Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát Sasko

 

Gymnázium Bela Crkva – srbský partner teplického gymnázia

001
Poté, co delegace Ústeckého kraje navázala v říjnu kontakty se srbskou Vojvodinou, začala spolupráce i mezi školami z obou zemí. Ve dnech 4. až 9. prosince navštívila město Bela Crkva a tamní gymnázium výprava sedmi žáků Gymnázia Teplice. Žáci vystoupili i na dnech české kultury, které organizuje společenství vojvodinských krajanů.
Tisková zpráva ze dne 10. prosince 2013
 

 
 

Hlavním bodem návštěvy byl podpis memoranda o přátelství mezi oběma školami. Ihned se dohodly na další návštěvě teplické delegace v Srbsku v červnu 2014 a v září pak dorazí srbští studenti do Ústeckého kraje.

V průběhu návštěvy si tepličtí studenti prohlédli tamní gymnázium, byli pozváni do místních rodin, kde ochutnali srbská tradiční jídla (sarmu, čevapi, pleskavicu, pileči odrezak aj.), navštívili místní kulturní zajímavosti a etnografické muzeum. Podívali se i do okresního města Vršac.

Čeští žáci aneb členové pěveckého sboru Canzonetta předvedli své hudební umění na dnech české kultury, protože právě v Bele Crkvi žije největší komunita české menšiny v Srbsku.

Jako dárek si teplická delegace přivezla višeň, kterou zasadí ve školním areálu, aby připomínala partnerství a cestu do Srbska.

Zdroj: Mgr. Martin Rak, Gymnázium Teplice, příspěvková organizace Ústeckého kraje

Kontakt:

Mgr. Alena Tichá, oddělení mediální komunikace  

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 741

Mob.:+420 777 499 822

Mail:   ticha.a@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 10.12.2013 / 10.12.2013 | Účinnost do: 10.1.2014
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu