Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát SaskoCesta: Titulní stránka > Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát Sasko

 

5. mezinárodní konsorcium projektu ADAPT2DC v Budapešti

001
Členové realizačního týmu projektu ADAPT2DC za Ústecký kraj se zúčastnili 5. mezinárodního konsorcia o demografických změnách ve střední Evropě. Kromě pracovní skupiny projektových partnerů se zaměstnanci krajského úřadu zúčastnili také otevřeného zasedání k problematice, kterou řeší v projektu ADAP2DC maďarský partner.
Tisková zpráva ze dne 9. prosince 2013
 

 
 

Ve dnech 26. až 28. listopadu 2013 se v maďarské metropoli Budapešti konalo  již páté pravidelné pracovní setkání partnerů projektu ADAPT2DC. Projekt je financován Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci programu Central Europe a řeší otázky neblahých dopadů demografických změn na obce a města v regionech střední Evropy.

Kromě vlastního pracovního jednání partnerů ohledně organizace projektu se projektový tým z Ústeckého kraje aktivně zúčastnil také otevřené konference s podtitulem: „Nastavení sítě sociálních služeb tak, aby vyhovovala rodinám s dětmi v situaci způsobené demografickými změnami“. O problémech převážně matek s dětmi a jejich pracovních příležitostech pojednává Pilotní akce partnera Úřadu pro národní ekonomické plánování z Budapešti (ONEP).

Plány do budoucna i historické souvislosti prezentovali zástupci různých maďarských vládních institucí, jako jsou Ministerstvo pro lidské zdroje, Ministerstvo národní ekonomiky, Ministerstvo veřejné správy a spravedlnosti, ale i reprezentanti neziskových organizací jako třeba „Maďarský demografický kulatý stůl“, nebo organizace s názvem „Tři princové, tři princezny“.

V případě maďarské Pilotní akce jde o nastavení sociálního prostředí tak, aby reflektoval situaci matek s dětmi a jejich uplatnění na trhu práce v souvislosti s demografickými změnami. Účastníci konference navštívili proto nově zbudované zařízení celodenní péče o děti, které zvýší šance na pracovní uplatnění převážně svobodným matkám.

Po otevřeném zasedání a exkurzi do pilotního území se projektoví partneři věnovali již samotné organizaci projektu. Projekt se nachází v  pokročilém stádiu vývoje, a proto byla na programu debata o podobě a konečném zpracování finálních dokumentů jednotlivých pracovních balíků.

Partneři naplánovali následující 6. konsorcium projektu, které se bude konat v Praze v dubnu příštího roku pod taktovkou kolegů ze Sociologického Ústavu AV ČR. A řeč byla také o závěrečné konferenci v Bruselu u příležitosti tradičních Dní otevřených dveří 2014.

Připravuje se vydání finální projektové brožury a dalších projektových zpravodajů, které budou šířeny elektronicky. V elektronické podobě bude taktéž metodika řešení problémů obcí a měst způsobených demografickými změnami. Tato metodika bude ovšem vypracována týmem expertů a lektorů. Další nedílnou součástí projektu ADAPT2DC je příprava mezinárodní strategie, kterou zpracovávají strategičtí experti jednotlivých zemí, kteří se sejdou v lednu příštího roku v durynském Erfurtu.

Členové projektového týmu z Ústeckého kraje, v sekci věnované Pilotním akcím, prezentovali úspěšnou kompletaci tří energetických auditů, průkazů a dispozičních řešení budov v pilotním území Vejprtska, ze kterých budou vycházet strategická doporučení pro vedení města Vejprty.

V následujícím roce 2014 čekají tým především aktivity spojené s dokončením mezinárodní strategie a přípravy a organizace mezinárodní cesty pro lektory, kteří pak následně budou prezentovat výstupy z projektu široké veřejnosti.

Zdroj: Projektový tým ADAPT2DC

01

01

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 9.12.2013 / 9.12.2013
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu