Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát SaskoCesta: Titulní stránka > Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát Sasko

 

Kraj chystá spolupráci s dalším zahraničním partnerem

001
Delegace z ukrajinské Volyňské oblasti strávila v Ústeckém kraji zhruba tři dny, během kterých je stihl přivítat i hejtman Oldřich Bubeníček. Společným tématem byla vzájemná spolupráce, která by se mohla v dalších letech více rozvíjet na základě podepsané dohody. Pro zahraniční návštěvu byl připraven bohatý program.
Tisková zpráva ze dne 9. prosince 2013
 

 
 

Při setkání na krajském úřadě se obě strany navzájem podrobně seznámily se svými regiony. Oldřich Bubeníček představil přednosti a krásy Ústeckého kraje a Vitaliy Karpyuk, zástupce předsedy Volyňské oblastní státní administrace, seznámil Čechy s postavením a výhodami ukrajinského regionu. Oba představitelé se shodli, že mají hodně společného a že vzájemná spolupráce se nabízí hned v několika oblastech.

„Každá zahraniční spolupráce, která povede k rozvoji Ústeckého kraje, je pro nás přínosem, a proto vítám i nabídku ukrajinské Volyňské oblasti,“ řekl hejtman.

Po návštěvě krajského úřadu zamířila delegace do Mostu, kde si prohlédla okolí z hradu Hněvín, zavítala na hipodrom jako ukázku úspěšné rekultivace a poté se přesunula do Zámeckého vinařství v Třebívlicích, kde na ně čekala ochutnávka regionálních vzorků. Na programu byla i prohlídka bioplynové stanice ve Lkáni, Zemědělského družstva Klapý a vánočních trhů v Ústí nad Labem.

 

Kontakt:

Mgr. Alena Tichá, oddělení mediální komunikace  

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 741

Mob.:+420 777 499 822

Mail:   ticha.a@kr-ustecky.cz

 

01
Návštěvu zástupce předsedy Volyňské oblastní státní administrace Vitaliya Karpyuka v Ústeckém kraji si nenechal ujít obchodní rada Velvyslanectví Ukrajiny v ČR Zinovij Hošovskyj (vlevo).

01
Jednání v kanceláři hejtmana

01
Hejtman Oldřich Bubeníček předal návštěvě dárky od Ústeckého kraje - mimo jiné tradiční cibulák.

01
Delegace ukrajinské Volyňské oblasti

01

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 9.12.2013 / 9.12.2013
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu