Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát SaskoCesta: Titulní stránka > Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát Sasko

 

Oslavit advent na Jimlíně přišly tisíce lidí

1
Adventní setkání na zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun oslavilo již pátý ročník. Tato akce za přispění Ústeckého kraje se tedy dá považovat za oblíbenou tradici. Návštěvníci, především rodiny s dětmi, se sem rádi vracejí, aby si připomněli tradiční předvánoční zvyky a nasáli atmosféru v romantických kulisách jimlínského zámku. Mezi hosty nechyběl ani letos hejtman Oldřich Bubeníček.
Tisková zpráva ze dne 7. prosince 2013
 

 
 

„Přeji vám všem krásné a klidné prožití vánočních svátků, dětem dárky pod stromečkem a všem také šťastný rok 2014,“ řekl hejtman Bubeníček těsně před slavnostním rozsvícením nazdobeného stromečku.

Letošní program potěšil jistě nejen děti, ale také jejich rodiče. Kejklíř Puppy rozesmál, středověká hudba kapely Balanus navodila tu správnou atmosféru, kterou ještě podpořily stánky se svařeným vínem či teplou medovinou. Programem provázel oblíbený pohádkový princ, herec Mirek Šimůnek, a vystoupila zpěvačka Míša Nosková. Děti si užívaly divadelní představení, mohly si vyzkoušet ozdobit perníčky, vyrábět svíčky a ty odvážnější zavítaly i do tajemného sklepení za drakem. Velmi oblíbená byla hradní kuchyně, kde se vařilo podle staročeských receptů. Vybrané prostory zámku byly otevřené, v hradním sále tak mohli návštěvníci vyposlechnout adventní koncert kapely Quianti Minoris.

Odpoledne bylo zakončené slavnostním rozsvěcením vánočního stromečku a velkolepou ohňovou show.

Zámek Nový Hrad v Jimlíně po náročné a nákladné rekonstrukci slouží již dvě sezóny jako turistický cíl. Jedná se o jediný zámek ve správě Ústeckého kraje. 


Kontakt:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

Kancelář hejtmana

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 726

Mob.:+420 737 203 666

Mail:   hanackova.m@kr-ustecky.cz

1

 

2

 

3

4

 

5

6

7

 

8

9


10

11

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 7.12.2013 / 7.12.2013
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu