Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web > Krajský úřad > Dotazy a odpovědi dle zákona č. 106/1999 Sb.

 

Evidence stráží přírody

Poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, ze dne 26. 10. 2013.
 

 
 

Dotaz žadatele: (doslovný výňatek)

V souladu s povinností krajského úřadu vést evidenci stráží přírody Vás žádám o poskytnutí informace:

-       kolik ustanovených stráží přírody Váš krajský úřad eviduje;

-       kolik bylo Vaším krajským úřadem v roce 2012 zahájeno správních řízení na základě oznámení stráže přírody o přestupku či jiném správním deliktu.

 

 

Odpověď:

K první části Vaší žádosti (tj. kolik strážců je evidováno Krajským úřadem Ústeckého kraje) uvádíme, že ke dni 4. 11. 2013 Krajský úřad Ústeckého kraje, odbor životního prostředí a zemědělství eviduje 8 strážců přírody a 7 zpravodajů.

K druhé části Vaší žádosti (tj. kolik správních řízení o přestupku či správním deliktu zdejší úřad zahájil na základě oznámení stráže přírody) sdělujeme, že Krajský úřad Ústeckého kraje odbor životního prostředí a zemědělství v roce 2012 nezahájil žádné správní řízení ve věci přestupku či správního deliktu na podnět stráže přírody. Tento fakt je dán skutečností, že zdejší úřad má v souladu s ustanovením § 77a odst. 3 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, sankční kompetence pouze na území přírodních památek a přírodních rezervací mimo území vojenských újezdů, chráněných krajinných oblastí a národních parků.

 
Zodpovídá: Bc. Pavla Pilařová
Vytvořeno / změněno: 11.11.2013 / 11.11.2013
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu