Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát SaskoCesta: Titulní stránka > Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát Sasko

 

České Vánoce v Bruselu

9
V neděli 16. prosince proběhl již čtvrtý ročník akce Vánoce přede dveřmi, jejímž cílem je nejen vytvořit atmosféru slovenských a českých Vánoc v Bruselu , ale též podpořit charitativní sbírku Dobrá novina.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 19. prosince 2012

 

Tato sbírka financuje rozvojové projekty v Africe (www.dobranovina.sk). Akci organizovala Slovenská katolická mise (SKM) v Bruselu ve spolupráci s partnery, mezi nimiž byl i Ústecký kraj. Během odpoledne zazpívaly české a slovenské děti tradiční koledy, promítal se film o životě Slováků v Belgii od 50. let, vystoupil slovenský folklórní soubor a nakonec sál roztancoval africký sbor African Joys. Na akci zavítalo přes dvě stě návštěvníků, kteří měli možnost ochutnat středoevropské vánoční speciality, nakoupit dárky na jarmarku a děti si mohly vyrobit ozdoby v dětském koutku. Sbírka Dobrá novina potrvá až do 31. ledna příštího roku. Za posledních osm let se v této sbírce v Bruselu vybralo celkem 34.152,22 EUR.
Za SKM Kateřina Kapounová

 

1

2

3

4
Snímky: Vlado Solanic

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 19.12.2012 / 19.12.2012 | Schváleno / Zrušeno: 19.12.2012 / 18.1.2013
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu