Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát SaskoCesta: Titulní stránka > Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát Sasko

 

Hejtman se setkal s ředitelem Palivového kombinátu

1
Hejtmana Oldřicha Bubeníčka navštívil ředitel Palivového kombinátu Petr Lenc. Kromě informací o činnostech společnosti hovořil o projektu Vodamin, na němž se podílí také Ústecký kraj.
 

 
 

Podle ředitele Lence zákon neřeší problematiku důlních vod a vše ponechává na těžařských společnostech. Z toho by do budoucna mohl vzniknout pro Ústecký kraj problém. Proto se s hejtmanem shodli nejen na pokračování projektu Vodamin, ale také na společné iniciativě směrem k ministerstvům průmyslu a obchodu a životního prostředí. Společná schůzka krajského úřadu, hospodářské komory i Báňského úřadu k této aktivitě se uskuteční začátkem ledna.

Projekt VODAMIN realizovaný v rámci programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko – Cíl 3/Ziel 3 se zabývá přímým vlivem důlních aktivit v pohraničí na kvalitu podzemních i povrchových vod a na zásobování pitnou i užitkovou vodou. Cílem je mimo jiné navrhnout opatření pro hornické oblasti po ukončení těžby.

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 

1

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 17.12.2012 / 17.12.2012
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu