Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát SaskoCesta: Titulní stránka > Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát Sasko

 

Dobrých listů jsou už tři stovky

a
Okresní hospodářská komora v Mostě začala před 10 roky udělovat Dobré listy nejlepším učňům a středoškolákům, před čtyřmi roky je začali dostávat i absolventi vysokých škol z Ústeckého kraje. Včera jich bylo na mosteckém magistrátu nově deset.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 14. prosince 2012

   Třístý Dobrý list hospodářské komory dostal ing. Milan Cais za vynikající studijní výsledky, kterých dosáhl  na ústecké Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně, Fakulta výrobních technologií a managementu - obor Příprava a řízení výroby. Dalších devět dostali absolventi dalších škol, které mají pracoviště tady v kraji, konkrétně v Mostu - Vysoké školy báňské a Vysoké školy finanční a správní. (Dobrý list je prestižní dokumentem komory vypovídající o odborných  schopnostech pracovníka prvně vstupujícího na trh práce. Je vydáván vybraným absolventům,  kterým komora ve spolupráci se školou ověřuje a potvrzuje znalosti absolventa vysoké  školy v daném oboru. Hospodářská komora se hlásí ke „spoluzodpovědnosti“ za podnikatelské prostředí a jeho neopominutelnou  součást, kterou je  příprava nových generací na budoucí povolání.(Ze Statutu DL).

Spolu s mosteckou OHK se na udílení „listů“ podílí Ústecký kraj, jenž ve čtvrtek na malé slavnosti zastupoval hejtman Oldřich Bubeníček. Diplomy jím podepsané předávali novým vysokoškolákům i předseda OHK Rudolf Jung a primátor města Mostu Vlastimil Vozka. Přítomni byli i zástupci tří v úvodu zmíněných vysokých škol.

 

Připravil Mgr. Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem,

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

 

1

2
Hejtman Oldřich Bubeníček vyjádřil ve svém proslovu mimo jiné přesvědčení,

že absolventi vysokých škol zůstanou pracovat v Ústeckém kraji.
3

4

5

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 14.12.2012 / 14.12.2012 | Schváleno / Zrušeno: 14.12.2012 / 13.1.2013
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu