Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Partnerství s čínskou provincií Anhui se naplňuje v oblasti zemědělství

1
Delegace z čínské provincie Anhui (Ústecký kraj s ní má uzavřenou Smlouvu o spolupráci od roku 2009) v čele s asistentem guvernéra panem Shao je v Ústeckém kraji, kde se seznamuje s místní zemědělskou výrobou. Cílem je vytvořit aktivní spolupráci s místními zemědělci. Na úřadě je přivítal náměstek hejtmanky Arno Fišera.
 

 
 

Tisková zpráva z 1. srpna 2012

„Jsem rád, že se ukazuje, že naše partnerství není jen formální, ale naplňuje se v konkrétní oblasti, kterou je zemědělství. Věřím, že Ústecký kraj má co nabídnout. Důkazem jsou naši zemědělci, kteří přinášejí jasnou vizi budoucí spolupráce v oblasti ovocnářství, chovu masného skotu či pěstování řepky a pšenice,“ řekl náměstek Arno Fišera v úvodu setkání na krajském úřadu. Zde se prezentovala Krajská agrární komora, ale také zástupci společností Agrokomplex, Sempra Litoměřice či Agrocom Hrušovany. Čínská delegace měla o veškeré informace velký zájem, stejně jako o prohlídku zemědělských podniků v praxi.

V odpoledních hodinách je v programu návštěva Zemědělského družstva Astur Straškov s prohlídkou mechanizace, sklizně obilí a kravína. Stranou nezůstane ani ústecké vinařství a chmelařství. Návštěva si prohlédne Žernosecké vinařství a zítra Chmelařský institut.

Místní zemědělci měli zájem o výměnu nových odrůd hrušek či skotu a také o zprostředkování zkušeností z intenzivního pěstování pšenice a řepky.

1
Asistent guvernéra provincie Anhui pan Shao a náměstek hejtmanky Arno Fišera

2
Předseda Agrární komory Ústeckého kraje František Loudát a zástupkyně ředitele KÚ Monika Zeman s Veronikou Vítkovou, vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství

3
Symbol provincie Anhui, sosna ze Žlutých hor vytvořená z železného drátu

4
Podpis do pamětní knihy Ústeckého kraje

5

 

10
Čínští hosté v areálu zemědělské společnosti ASTUR Straškov a.s.

11
Tradiční český zvyk -přivítání chlebem a solí. Uprostřed je předseda představenstva ASTUR Straškov a.s. Miroslav Novák

12
Hosty doprovázela ve Straškově také zástupkyně ředitele krajského úřadu Monika Zeman (uprostřed)

a vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství KÚÚK Veronika Vítková (zcela vpravo)

13

15
Hosté z ČLR byli také u sklizně obilovin nedaleko sídla společnosti ASTUR...

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 1.8.2012 / 1.8.2012
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu