Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát SaskoCesta: Titulní stránka > Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát Sasko

 

Budování dalších úseků cyklostezek v Ústeckém kraji v roce 2012

001
Od 31. března loňského roku můžou cyklisté využívat nové úseky jedné ze čtyř páteřních cyklostezek Ústeckého kraje – Labské stezky, nejdůležitější národní cyklostezky. Letos k nim přibude dalších 16,5 kilometru zpevněného povrchu, rozjíždí se totiž druhá etapa výstavby. Z „druhého směru“ míří se svými 10,7 km do spojovacího uzlu – Děčína – další páteřní Cyklostezka Ploučnice.
Tisková zpráva ze 6. ledna 2012
 

 
 

Cyklostezka Labe

V I.etapě 2010 – 2011 byla dokončena výstavba částí trasy Velké Březno – Malé Březno – Přerov u Těchlovic a Litoměřice – Třeboutice v celkové délce 5,9 km.

Aby došlo k naplnění celého záměru projektu z dotací Regionálního operačního programu Severozápad, tedy propojení Litoměřic, Ústí nad Labem, Děčína a státní hranice se Spolkovou republikou Německo, začne se v roce 2012 budovat část další. Přestože je Labská stezka v celé trase vyznačena směrovým značením a za příznivých klimatických podmínek hojně využívána, významná část trasy má stále nevyhovující parametry. Podstatou II. etapy projektu je odstranění infrastrukturních nedostatků bránících rozvoji cyklistické dopravy na trase:

1.         Děčín - Těchlovice, stezka zatím vedena po frekventované silnici II/261, délka 9,8 km
2.    Církvice - Libochovany - Velké Žernoseky, zatím vedeno po silnici II/261 a  po nevyhovující prašné cestě o délce 5,6 km.
3.    Roudnice n/L - Dobříň, stezka zatím vedena po kamenné potahové stezce a panelové cestě, délka 1 km

„Propojením velkých měst na Labi nabízí cyklostezka prodloužení výletů, možnost návštěvy turistických zajímavostí na trase i poblíž trasy a neméně důležité je napojení sousedních regionů, ať už v Libereckém kraji, nebo u německých sousedů,“ uvedl k projektu radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Ústeckého kraje Radek Vonka a pokračuje: „Nezanedbatelné je i využití stezky pro běžnou dopravní obslužnost, v příznivých klimatických podmínkách lze alternativně cestovat do zaměstnání a do škol. Cyklotrasy také pomáhají zvýšit bezpečnost cyklistů.“

Termín výstavby II. etapy je 01/2012 - 08/2013; celkové plánované výdaje na stavbu 200 mil. Kč bez DPH, přičemž bude letos proinvestováno přibližně 100 milionů korun.

Závěrečná III. etapa projektu Labská stezka, v rámci které budou dokončeny chybějící úseky na trase Velké Žernoseky – Litoměřice – Roudnice n/L – Hněvice, hranice Ústeckého a Středočeského kraje, je aktuálně ve fázi pokročilé projektové přípravy, realizace je plánována v období 2012 – 2014.

Cyklostezka Ploučnice

Projekt Cyklostezka Ploučnice je výstavba dosud chybějící cyklostezky v prostoru vymezeném údolím řeky Ploučnice na území Ústeckého kraje. Cyklostezka Ploučnice je společně s Cyklostezkou Labe, Cyklostezkou Ohře a Krušnohorskou magistrálou páteřní cyklistickou trasou Ústeckého kraje. Stezka má nadregionální charakter a tvoří spojnici mezi Ústeckým a Libereckým krajem. Hlavním cílem projektu je zabezpečit další rozvoj kvality dopravní obslužnosti a propojení města Děčín s jeho spádovou oblastí.

V rámci projektu bude vybudována cyklostezka v trase:

1.         Úsek "Oblouková - Zimní stadion" Děčín, délka 0,074 km
2.         Úsek "A" Děčín – Březiny, délka 3,828 km
3.         Úsek "B" Soutěsky - Benešov n.Pl. , délka 2,888 km
4.         Úsek"C" Benešov n.Pl. - Františkov n.Pl.,  délka 1,920 km
5.         Úsek"D" Františkov n.Pl. - Starý Šachov, délka 2,042 km

Termín výstavby je 01/2012 - 08/2013; celkové plánované výdaje na stavbu 87 milionů Kč bez DPH, přičemž bude letos proinvestováno přibližně 45 milionů korun. I tento projekt je financován z dotací Regionálního operačního programu Severozápad.

Zpracovala: Bc. Ellen Herzogová, Oddělení cestovního ruchu a regionálního rozvoje KÚÚK

 

02

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 6.1.2012 / 6.1.2012
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu