Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Návštěva ze španělské Autonomní oblasti Asturias v Ústeckém kraji

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 17.10.2002

Na pracovní návštěvu do Ústeckého kraje dnes přijel prezident Autonomní oblasti Asturias (Španělsko)  Vicente Alvarez Areces společně s početným doprovodem, v němž kromě velvyslance Španělska v ČR Santiago Cabanas Ansoreni nechyběli zástupci regionální vlády, významných podniků a institucí. Program rozčlenil sekretariát hejtmana Ústeckého kraje do pracovních skupin zaměřených na obchod a průmysl (vedl ji zástupce hejtmana J. Foldyna), hospodářský rozvoj (zástupce hejtmana P. Tošovský), školství (zástupce hejtmana M. Řebíček), životní prostředí (radní J. Benda), zdravotnictví (radní J. Szántó). V konferenčním sále se konalo první setkání pro navázání ekonomické spolupráce mezi Ústeckým krajem a španělskou autonomní oblastí Asturias, kde se prezentovali především zástupci ekonomických institucí a hospodářských komor.

Autonomní oblast Asturias má 1,8 miliónu obyvatel, je dvakrát větší než Ústecký kraj a leží na severu Španělska. S Ústeckým krajem má mnoho společných rysů – například průmyslové zóny a těžbu uhlí. Kromě nich se zde vyskytuje také zlatonosná ruda, těží se zinkové rudy, působí tu hutnictví a průmysl hliníku, vyrábějí se hnojiva, motorky Suzuki. Pobočku zde má významná farmaceutická firma Bayer. Rozvíjí se zde turistický ruch a nacházejí se historické objekty a další památky.

Připravila: Mgr. Romana Konečná, tisková mluvčí Ústeckého kraje

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 30.10.2002 / 30.10.2002 | Zveřejnit od-do: 30.10.2002-30.1.2003
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu