Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
logo black
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 1782 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 72  další stránka >
 
Řadit vzestupněŘadit sestupně ZměněnoŘadit vzestupněŘadit sestupně Název a anotaceŘadit vzestupněŘadit sestupně Zodpovídá
25.10.2021Krajská zdravotní upravuje provozní dobu v očkovacích centrech
Krajská zdravotní, a.s., s okamžitou platností upravuje provozní dobu očkovacích center v nemocnicích ve správě společnosti. Cílem je přizpůsobit provozní dobu aktuálnímu počtu očkovaných a zachovat vysokou dostupnost zdravotnického pracoviště.
Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
25.10.2021Uzavření krajského úřadu v pátek 29. října
V pátek 29. října 2021 bude Krajský úřad Ústeckého kraje uzavřen. K uzavření dojde v návaznosti na státní svátek z provozních a epidemických důvodů. Podatelna však bude pro veřejnost přístupná, a to v čase 8 – 14 hodin. V pondělí 1. listopadu již bude úřad otevřen dle běžných úředních hodin. Děkujeme za pochopení.
Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
22.10.2021Nová turistická lávka přes Stožecké sedlo je v provozu
V pátek 22. října 2021 skončila slavnostním přestřižením pásky výstavba nové lávky přes Stožecké sedlo. V rámci investiční akce byly kromě lávky vybudovány i dvě nové turistické stezky. Práce pro Ústecký kraj provedla českolipská společnost SaM silnice a mosty v průběhu 27 týdnů v období od srpna 2020 do srpna 2021. Celá akce byla financována z rozpočtu Ústeckého kraje. Celkové náklady na výstavbu lávky a nových turistických stezek překročily částku 19,5 milionu korun.
Mgr. Hana Šťástková
21.10.2021Krizový štáb Ústeckého kraje doporučuje ředitelům mateřských, základních a středních škol zvážit udělení ředitelského volna a prodloužit tak podzimní prázdniny
Krajský krizový štáb se sešel operativně ve čtvrtek odpoledne prostřednictvím videokonference, aby zhodnotil situaci ve školství na území regionu v souvislosti s šířením onemocnění covid-19. Aktuální situace v oblasti školství je relativně příznivá, přesto krajský krizový štáb přijal doporučující usnesení pro ředitele všech škol bez rozdílu zřizovatele, aby zvážili udělení volných dní (tzv. ředitelské volno) ve dnech 25. a 26. října 2021.
Ing. Martin Volf
21.10.2021Inovační centrum Ústeckého kraje hostilo 11. ročník konference Energetické fórum Ústeckého kraje
V Inovačním centru Ústeckého kraje se 21. října 2021 konal již 11. ročník konference Energetické fórum Ústeckého kraje. Krajská fóra, z nichž právě to energetické je fórem nejstarším, jsou unikátním projektem kraje sloužícím jako diskusní platforma nad různými aktuálními tématy pro veřejnou samosprávu, zájmové organizace i odbornou veřejnost.
Bc. Jan Nový
21.10.2021Vítězové 23. ročníku soutěže Zlatý erb převzali pamětní listy
Během slavnostního ceremoniálu a setkání v Rytířské síni Valdštejnského paláce, v sídle Senátu Parlamentu ČR, úspěšní soutěžící 23. ročníku soutěže Zlatý erb převzali 19. října 2021 z rukou předsedy Senátu Miloše Vystrčila pamětní listy. Na ceremoniálu nechyběli ani zástupci obce Tisá, která vyhrála v kategorii nejlepší webová stránka obce.
Mgr. Hana Šťástková
21.10.2021V Chomutově se konalo okresní kolo soutěže T-PROFI – Talenty pro firmy
Ve středu 20. října 2021 uspořádala Okresní hospodářská komora v Chomutově ve spolupráci se Střediskem volného času Domeček Chomutov okresní kolo 6. ročníku soutěže T-PROFI – Talenty pro firmy, kterého se zúčastnilo deset tříčlenných týmů žáků 5. tříd základních škol. Soutěž se konala pod záštitou Jindry Zalabákové, radní Ústeckého kraje pro školství, mládež a sport, a Milana Märce, 2. náměstka primátora statutárního města Chomutov.
Mgr. Hana Šťástková
20.10.2021Kardiovaskulární JIP litoměřické nemocnice přivítala po rekonstrukci první pacienty
Kardiovaskulární jednotka intenzivní péče, sídlící v pavilonu F litoměřické nemocnice, přivítala ve středu ráno své první pacienty. Pracoviště předtím procházelo několik měsíců trvající kompletní rekonstrukcí. Změnami ve stejném rozsahu prošla rovněž přilehlá ambulance echokardiografie, a to včetně čekárny a sociálního zařízení pro veřejnost.
Mgr. Hana Šťástková
20.10.2021Klienti sociálních zařízení se utkali na Mistrovství ČR v horské cyklistice
V obci Sruby u Chocně vyvrcholilo o víkendu Mistrovství České republiky v horské cyklistice, určené klientům sociálních zařízení, zaštiťované Českým svazem mentálně postižených sportovců, který umožňuje zažít pocit vítězství, úspěchu a radosti z pohybu každému sportovci.
Bc. Jan Nový
20.10.2021Ústecký kraj podporuje investice ve Šluknovském výběžku
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller na základě informací publikovaných v médiích svolal krátký tiskový brífink k tématu poskytování zdravotních služeb v rumburské nemocnici a krajským investicím realizovaným v regionu Šluknovského výběžku. Upřesnil informace o obdrženém dopisu na vědomí ze strany organizace Sdružení pro rozvoj Šluknovska, který starostové obcí Šluknovského výběžku adresovali předsedovi vlády České republiky, a potvrdil zájem vedení Ústeckého kraje na úspěšném rozvoji rumburské nemocnice i celého regionu.
Ing. Martin Volf
19.10.2021Inovační centrum Ústeckého kraje hostilo 6. ročník Festup Festivalu
V úterý 19. října se v Inovačním centru Ústeckého kraje uskutečnila oslava podnikání, inovativních nápadů a příběhů úspěšných lidí. Tak by se dala stručně charakterizovat akce pod názvem Festup Startup Festival. Letos se konal její šestý ročník.
Bc. Vít Hnízdil
19.10.2021Domov "Bez zámků" Tuchořice si pro své klienty připravil netradiční sportovní hry
Domov "Bez zámků" Tuchořice připravil svým klientům zábavný den plný netradičních sportovních her, které vycházely z podzimního počasí, tradic a prací v zemědělství.
Bc. Jan Nový
19.10.2021ČEPS udělila tajemníkovi BRUK a vedoucímu oddělní krizového řízení Marcelu Kucrovi medaili za bezpečnost
Provozovatel přenosové soustavy udělil zástupcům bezpečnostních složek „Medaile za bezpečnost ČEPS“. Slavnostní akt se uskutečnil 12. října 2021 v prostorách míčovny Pražského hradu. Medaile oceněným předali ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček, předseda představenstva ČEPS Martin Durčák a bezpečnostní ředitel ČEPS Martin Bílek. Mezi oceněnými je i vedoucí oddělení krizového řízení Krajského úřadu Ústeckého kraje a tajemník Bezpečnostní rady Ústeckého kraje Marcel Kucr.
Mgr. Hana Šťástková
19.10.2021Ústecký kraj podpořil Noc vědců na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
V prostorách Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem se konala akce pod názvem Noc vědců. Univerzita se tím připojila k celorepublikové aktivitě, která v jeden večer oživuje stovky vysokých škol a vědeckých institucí pro veřejnost a zpřístupňuje jim vědu formou popularizačních přednášek a nechává nahlédnout pod pokličky vědeckých laboratoří.
Bc. Vít Hnízdil
18.10.2021V Roudnici nad Labem bylo slavnostně otevřeno nové špičkové pracoviště pro učební obor kuchař – číšník
V Roudnici nad Labem, při Střední odborné škole a Středním odborném učilišti (SOŠ a SOU), Neklanova 1806, bylo slavnostně otevřeno nové výukové pracoviště pro odborný výcvik oboru kuchař – číšník. Nově zde přibyla odborná učebna zaměřená na přípravu studené kuchyně a sladkých pokrmů.
Bc. Jan Nový
18.10.2021Rumburská nemocnice se dočká nového vybavení i dostavby
Vedení Krajské zdravotní, a. s., (KZ) které spravuje nemocnici v Rumburku, chystá kroky, jejichž jediným cílem je zachování a zkvalitnění zdravotní péče ve Šluknovském výběžku. Nemocnice se dočká nového přístrojového vybavení a také dostavby. Intenzivně se zde řeší také personální problematika.
Bc. Jan Nový
22.10.2021Ústecký kraj hledá nové rodiče pro pěstounskou péči
Ve čtvrtek 14. října 2021 se na krajském úřadě uskutečnilo 1. setkání pracovní skupiny pro propagaci pěstounské péče. Setkání se zúčastnili zástupci obecních úřadů obcí s rozšířenou působností, doprovázejících organizací a dalších organizací, které mají zájem aktivně se podílet na propagaci pěstounské péče v našem kraji.
Ing. Martin Volf
15.10.2021Teplice rozezní slavnostní koncert Nádech věčnosti
Druhé slavnostní uvedení oratoria Nádech věčnosti k poctě svaté Ludmily zazní v pátek 29. října v koncertním sále Domu kultury v Teplicích. Speciálně pro letošní svatoludmilské jubileum ho složil mladý, oceňovaný teplický autor Jan Zástěra, mimo jiné dirigent Hudby Hradní stráže a Policie České republiky. Koncertní provedení zazní v podání Severočeské filharmonie Teplice a sólistů Národního divadla v Praze.
Bc. Jan Nový
15.10.2021Slavnostní předávání Záslužných medailí Ústeckého kraje a Medailí hejtmana Ústeckého kraje
Ve čtvrtek 14. října v podvečer byly na krajském úřadě slavnostně předány Záslužné medaile Ústeckého kraje a Medaile hejtmana Ústeckého kraje. Ceremoniálů se zúčastnili představitelé integrovaného záchranného systému kraje, hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, 1. náměstkyně hejtmana Lubomíra Mejstříková a radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jindra Zalabáková.
Bc. Jan Nový
15.10.2021Střední průmyslová škola, Resslova 5 v Ústí nad Labem byla oceněna zaměstnavateli
Klub zaměstnavatelů, o. p. s., pomáhá zlepšovat kvalitu řízení lidských zdrojů, podílí se proaktivně na rozvoji vzdělávání na všech úrovních, podporuje vznik kvalifikovaných pracovních míst a tím přispívá ke zvyšování konkurenceschopnosti ČR. Zvláštní pozornost při aktivitách na trhu práce věnuje Klub zaměstnavatelů podpoře spolupráce firem se středními i vysokými školami. Kromě ocenění Zaměstnavatel roku klub organizuje také hodnocení Škola doporučená zaměstnavateli na regionální i celostátní úrovni.
Bc. Jan Nový
13.10.2021Soutěž žáků v kybernetické bezpečnosti Czech Cybertron 2021
Ústecký kraj a Střední průmyslová škola, Resslova 5 v Ústí nad Labem vyslali svého zástupce do celostátní soutěže Czech Cybertron 2021, která se zaměřuje na kybernetickou bezpečnost.
Bc. Jan Nový
13.10.2021Společnost HILTI ČR přenechala ústeckým středním školám mechanizované nářadí
Střední průmyslová škola stavební a Střední odborná škola stavební a technická v Ústí nad Labem navázala spolupráci s firmou HILTI ČR, s. r. o.
Bc. Jan Nový
13.10.2021Na krajském úřadě proběhly vzdělávací kurzy "Děti v pasti sociálních sítí" a "Gambling v praxi"
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje proběhly dva vzdělávací kurzy k problematice sociálních sítí a sociálně patologických jevů ve společnosti. Oba kurzy byly určeny sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách v rámci zkvalitnění jejich odborné kvalifikace.
Bc. Jan Nový
12.10.2021Očkovací centrum v OC Forum končí k 15. říjnu 2021
Očkovací centrum v OC Forum končí. Vakcinace proti covid-19 bude pokračovat v ústecké Masarykově nemocnici. Očkobus Ústeckého kraje nadále jezdí po celém kraji.
Bc. Jan Nový
12.10.2021V Chomutově proběhl veletrh TECHNODAYS 2021
Okresní hospodářská komora v Chomutově uspořádala ve dnech 7. – 8. 10. 2021 v prostorách Městského divadla v Chomutově 9. ročník veletrhu TECHNODAYS. Hlavním cílem prezentačního veletrhu je motivovat nejen žáky středních a základních škol, ale i rodiče a širokou veřejnost, ke studiu technických a řemeslných oborů, jejichž studium zajistí bezproblémové profesní uplatnění v regionu a získání práce snů.
Bc. Jan Nový

Zobrazeno je 25 z celkem 1782 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 72  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém