Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
logo black
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 1782 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 72  další stránka >
 
Řadit vzestupněŘadit sestupně ZměněnoŘadit vzestupněŘadit sestupně Název a anotaceŘadit vzestupněŘadit sestupně Zodpovídá
31.8.2021V Ústeckém kraji bude mít nárok na třetí dávku vakcíny proti nemoci COVID-19 zatím přes čtyři sta tisíc lidí
Na přeočkování vakcínou proti nemoci COVID-19 v Ústeckém kraji bude mít zatím do dubna 2022 nárok celkem 403 633 osob. Podle Rady vlády pro zdravotní rizika je podmínkou pro přijetí třetí dávky 8 měsíců od dokončeného očkování (horní časová lhůta není omezena), s doporučením využít možnost dodatečné dávky pro věkovou skupinu 60+, zaměstnance ve zdravotnictví a sociálních službách a chronicky nemocné, jako jsou pacienti po transplantacích či s pneumologickými onemocněními.
Mgr. Hana Šťástková
30.8.2021Poslední prázdninový víkend se nesl ve znamení trucků a dostihů
V Mostě bylo poslední srpnový víkend živo. Na hipodromu se uskutečnil první veřejný dostihový den. Autodrom zase pořádal evropský šampionát okruhových tahačů Czech Truck Prix. Obě akce přišel osobně podpořit hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.
Mgr. Hana Šťástková
30.8.2021V neděli 5. září se uskuteční ústřední pietní akce tohoto roku, tradiční Terezínská tryzna
5. září proběhne na Národním hřbitově před Malou pevností v Terezíně tradiční Terezínská tryzna. Vzpomínkovou akci organizuje Památník Terezín ve spolupráci s Ústeckým krajem, městem Terezín, Federací židovských obcí v ČR a Terezínskou iniciativou. Záštitu nad konáním Terezínské tryzny 2021 převzal ministr kultury ČR Lubomír Zaorálek.
Mgr. Hana Šťástková
30.8.2021Hejtman Jan Schiller jednal se zástupci MŠMT o palčivých otázkách vzdělávání na území regionu
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller přivítal ve své kanceláři sedmičlennou skupinu zástupců z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), s níž řešil zásadní problémy školství v Ústeckém kraji. Jednání se zúčastnila také krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jindra Zalabáková.
Mgr. Hana Šťástková
28.8.2021Na Červeném hrádku v Jirkově probíhá Memoriál Richarda Knolla
Za finanční podpory Ústeckého kraje probíhá o víkendu Memoriál Richarda Knolla. Vrcholná soutěž ohařů pořádaná Okresním mysliveckým spolkem Chomutov se koná v sobotu a neděli na Červeném hrádku v Jirkově. V Ústeckém kraji se koná po 40 letech a dnešního programu se zúčastnili i hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller a předseda výboru pro zemědělství a venkov Zdeněk Plecitý.
Ing. Martin Volf
27.8.2021Německý prezident dnes navštívil v ústeckém muzeu expozici Naši Němci
Prezident Spolkové republiky Německo Frank-Walter Steinmeier navštívil spolu se svou chotí Elke Büdenbenderovou v pátek Ústí nad Labem. Prezidentský pár si prohlédl připravovanou výstavu Naši Němci, kterou v budově Muzea města Ústí nad Labem realizuje Collegium Bohemicum. Doprovodil je ministr zahraničí Jakub Kulhánek, v muzeu státnickou návštěvu přivítali i hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, primátor statutárního města Ústí nad Labem Petr Nedvědický a ředitel muzea Václav Houfek.
Ing. Martin Volf
27.8.2021Konec léta bude patřit 21. Filmovému festivalu Litoměřice na téma „Barvy, sny a fantazie”
Litoměřice budou na konci srpna prožívat tři dny ve znamení filmu. Ve dnech 27. – 29. srpna 2021 se uskuteční již 21. Filmový festival Litoměřice, letos s tématem „Barvy, sny a fantazie“.
Mgr. Hana Šťástková
26.8.2021Krajský úřad Ústeckého kraje s ochranou lesů v okolí Horního Jiřetína počítá
Součástí smlouvy podepsané mezi Krajským úřadem Ústeckého kraje a společností I.H.Farm s.r.o., je mimo jiné přesné vymezení bezzásahového území a způsobu hospodaření mimo něj, včetně stanovení minimálního objemu mrtvého dřeva, který bude nutno ponechávat v porostech, přípustného objemu a způsobu těžeb a dalších parametrů, stejně jako vymezení indikátorů stavu smluvně chráněného území a způsobu jejich hodnocení.
Ing. Martin Volf
26.8.2021Očkovací centra v Děčíně, Mostě a Ústí nad Labem končí. Vakcinace bude znovu v nemocnicích
Očkovací centra pro aplikaci vakcín proti nemoci COVID-19 v budově ČVUT v Děčíně, v bývalé budově Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a v mostecké sportovní hale končí. Očkování bude i v těchto městech nadále probíhat v nemocnicích Krajské zdravotní, a. s. Očkovací centrum v ústeckém obchodním centru Forum od 30. srpna mění provozní dobu.
Mgr. Hana Šťástková
25.8.2021Ústecký kraj je nano! Chce o tom přesvědčit první prezentace firem a výzkumných týmů v oblasti nanotechnologií
Nanotechnologické firmy a špičkový výzkum v oblasti nanotechnologií z regionu představí akce Ústecký kraj – #JeToNano. V úterý 21. září ji v Centru přírodovědných a technických oborů (CPTO) pořádá Ústecký kraj ve spolupráci s Univerzitou J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Inovačním centrem Ústeckého kraje.
Mgr. Hana Šťástková
25.8.2021Premiér Babiš, ministr Vojtěch a ministryně Dostálová navštívili děčínskou nemocnici
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová navštívili v úterý 24. srpna 2021 Krajskou zdravotní, a. s. - Nemocnici Děčín, o. z. V areálu děčínské nemocnice je uvítal předseda představenstva Krajské zdravotní Ondřej Štěrba, generální ředitel společnosti Petr Malý, ředitel zdravotní péče Nemocnice Děčín Michal Hanauer, hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller a další zástupci Ústeckého kraje, vedení Krajské zdravotní a děčínské nemocnice.
Mgr. Hana Šťástková
24.8.2021Ústecký kraj dnes navštívila vládní delegace v čele s předsedou vlády Andrejem Babišem. Prohlédli si projekty realizované z dotačních programů MMR ČR
Bystřany, Novosedlice, Ústí nad Labem a Děčín. Tato místa dnes navštívil předseda vlády Andrej Babiš spolu s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou a ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. Vládní delegaci na vybraných místech provázel hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller. Cílem návštěvy bylo prohlédnout si projekty realizované z národních programů a IROP řízených Ministerstvem pro místní rozvoj.
Ing. Martin Volf
24.8.2021Ústecký kraj obdržel pro školy přes 340 tisíc kusů antigenních testů
V úterý 24. srpna obdržel Ústecký kraj 340,5 tisíce kusů antigenních testů určených k testování dětí v přípravných třídách základních škol a přípravných stupních základních škol speciálních, dále žáků základních škol, středních škol a konzervatoří v denní formě vzdělávání v prvních dvou týdnech výuky v září 2021. Ze skladu Správy státních hmotných rezerv je přivezl na krajský úřad Hasičský záchranný sbor České republiky.
Mgr. Hana Šťástková
23.8.2021V Kadani byl po letech rekonstrukce opraven a vysvěcen kostel Zvěstování Páně a Čtrnácti svatých pomocníků ve františkánském klášteře
V sobotu 21. srpna dopoledne se ve františkánském klášteře v Kadani, po několikaleté rekonstrukci, uskutečnilo znovuvysvěcení kostela Zvěstování Páně a Čtrnácti svatých Pomocníků. Obřadu se zúčastnilo mnoho čestných hostů, členů farností v Kadani a Klášterci nad Ohří a kostel zaplnila také veřejnost a ti, kteří se na obnově svatostánku podíleli. Pontifikální bohoslužbu s obřadem posvěcení kostela vedl litoměřický biskup Mons. Jan Baxant.
Ing. Martin Volf
23.8.2021Domov Brtníky, p. o., se pyšní nově postavenou budovou. Ubytuje klienty se zdravotním postižením
Příspěvková organizace Ústeckého kraje Domov Brtníky se pyšní nově postaveným objektem, který odpovídá moderním trendům v oblasti poskytování sociálních služeb a nabídne ubytování celkem 18 klientům se zdravotním postižením. Při příležitosti oslav 60. výročí od založení této organizace si slavnostní otevření nenechal ujít náměstek hejtmana s gescí pro oblast sociálních věcí, bezpečnosti a sociálně vyloučených lokalit Jiří Kulhánek a další pozvaní hosté.
Ing. Martin Volf
20.8.2021V Ústí nad Labem má vyrůst Transformační centrum Ústeckého kraje
Radní Ústeckého kraje pro oblast strategie přípravy a realizace projektů Iva Dvořáková přivítala na krajském úřadě Radanu Leistner Kratochvílovou, ředitelku odboru podpory transformace na nízkouhlíkovou ekonomiku z Ministerstva životního prostředí.
Bc. Vít Hnízdil
19.8.2021Vedení Krajské zdravotní, a. s., jednalo s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem
V sídle Krajské zdravotní, a. s., proběhla schůzka zástupců jejího vedení v čele s předsedou představenstva Ondřejem Štěrbou a ministrem životního prostředí Richardem Brabcem. Předmětem jednání byla zejména participace Krajské zdravotní, a. s., na dotačních titulech ministerstva životního prostředí.
Ing. Martin Volf
17.8.2021Stan mobilního očkovacího týmu Krajské zdravotní v Litvínově navštívil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Mobilní očkovací tým Krajské zdravotní, a. s., který zajišťuje Nemocnice Most, o. z., v úterý 17. srpna vyjel do vyloučené lokality v Litvínově – Janově. Očkování jednodávkovou vakcínou Janssen proti nemoci COVID-19 zde nabídl zájemcům bez nutnosti předchozí registrace.
Bc. Vít Hnízdil
17.8.2021Na Turnaji Českého porcelánu Dubí obsadily házenkářky Mostu druhé místo
Vítězkami házenkářského Turnaje Českého porcelánu Dubí, který se konal pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera, se staly hráčky německého Thüringenu. V zápase o celkové prvenství totiž zdolaly domácí Černé anděly 34:21.
Bc. Vít Hnízdil
16.8.2021Mobilní očkovací týmy Krajské zdravotní vyjedou očkovat zájemce do Litvínova a do Děčína
Mobilní očkovací týmy Krajské zdravotní, a. s., které zajišťuje Nemocnice Most, o. z., a Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., vyjedou očkovat zájemce o podání jednodávkové vakcíny Janssen, bez nutnosti předchozí registrace, do Litvínova a Děčína.
Ing. Martin Volf
16.8.2021České dorostenky jsou mistryněmi světa v požárním sportu, dorostenci stříbrní. Z požárních útoků výprava veze dvě zlata
Mistrovství světa dorostu v chorvatském Čakovci se pro českou výpravu stalo historicky nejúspěšnějším šampionátem. V poslední disciplíně, požárním útoku, vybojovali dorostenci i dorostenky vítězství. Díky tomu se v celkovém hodnocení Češky staly mistryněmi světa, dorostenci jsou vicemistry světa.
Ing. Martin Volf
16.8.2021Česká reprezentace na mistrovství světa slaví další úspěchy. Dorostenky jsou mistryněmi světa na štafetách, dorostenci stříbrní
Česká výprava po disciplíně štafeta 4x100 metrů s překážkami přidává další medaile do sbírky. Dorostenci si nejprve doběhli pro stříbrnou medaili, dorostenky následně vybojovaly titul mistryň světa.
Ing. Martin Volf
13.8.2021Týden očima hejtmana Jana Schillera 2. – 8. srpna
Po víkendu opět do pracovní reality. Z Fondu Ústeckého kraje jsme podpořili několik projektů, které náš kraj udělají zase o krapet lepší místo k životu. Mimo jiné se jedná o historickou autobusovou linku T32: Zubrnice – Úštěk, nebo doučování žáků na vybraných základních a středních školách, které bude probíhat v koordinaci studentů Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.
Ing. Martin Volf
13.8.2021Během druhého dne mistrovství světa dorostu získala česká výprava pět medailí. Tereza Chovancová se stala mistryní světa
Mistrovství světa dorostu dnes pokračovalo na stadionu SRC Mladost disciplínou běh na 100 metrů s překážkami. V té se českým barvám dařilo, mladí sportovci vybojovali jednu zlatou, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili.
Ing. Martin Volf
13.8.2021V Chorvatsku odstartovalo mistrovství světa dorostu v požárním sportu. První českou medaili vybojoval Adam Šíp z SDH Duchcov
Ve dnech 9. až 15. srpna se v Chorvatsku ve městě Čakovec koná mistrovství světa dorostu v požárním sportu. Soutěž samotná začala ve středu 11. srpna disciplínou Výstup na cvičnou věž. Česká výprava v ní vybojovala první, stříbrnou medaili zásluhou Adama Šípa z SDH Duchcov.
Ing. Martin Volf

Zobrazeno je 25 z celkem 1782 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 72  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém