Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
logo black
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 1782 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 72  další stránka >
 
Řadit vzestupněŘadit sestupně ZměněnoŘadit vzestupněŘadit sestupně Název a anotaceŘadit vzestupněŘadit sestupně Zodpovídá
14.9.2021Výběr strategických projektů byl transparentní
Ústecký kraj v nedávné době informoval o výběru strategických projektů určených pro případné financování z připravovaného Operačního programu Spravedlivá transformace. Celkem se jedná o deset projektů s prioritou 1 a jeden s prioritou 2 (tedy de facto projekt do zásobníku). Proces výběru a hodnocení projektů je nastavený maximálně transparentně a proběhl v souladu s metodikou a v koordinaci s příslušnými ministerstvy (MMR, MŽP). Závěrečné slovo potom bude mít Evropská komise. Pojďme se na proces výběru a hodnocení blíže podívat.
Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
13.9.2021Terénním pracovníkům Pečovatelské služby v Bílině slouží nové zázemí
V Bílině byla v pondělí 13. září slavnostně otevřena nová přístavba pro Pečovatelskou službu. V budově, která zároveň slouží i jako propojka dvou domů se soustředěnou pečovatelskou službou, budou mít terénní pracovníci své zázemí a bude v ní od příštího roku sídlit i nová poradna pro pečující osoby.
Ing. Martin Volf
13.9.2021Víkendový program se nesl v duchu Krajských dožínek v Peruci a Hudebního festivalu Švestkové dráhy v Třebívlicích
V sobotu 11. září byl pracovní program hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera velmi nabitý. Dopoledne zahájil Lounský festival sportu pro děti všech věkových kategorií. Následovalo zahájení tradičních Krajských dožínek v Peruci a odpoledne účast na Barevném regionu v Ústí nad Labem. Sobotu zakončil hejtman účastí na Hudebním festivalu Švestkové dráhy v Třebívlicích.
Ing. Martin Volf
13.9.2021O transformační proces Ústeckého kraje se zajímá americké velvyslanectví
Ústecký kraj navštívil tajemník pro záležitosti životního prostředí a udržitelnosti amerického velvyslanectví v ČR Heath Cox, který společně s krajskou radní Ivou Dvořákovou, ústeckým primátorem Petrem Nedvědickým, ředitelem Inovačního centra v Ústí nad Labem Martinem Matou a zástupci Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje jednal o transformaci a restrukturalizaci Ústeckého kraje.
Mgr. Hana Šťástková
11.9.2021Městské sady v Ústí nad Labem hrály všemi barvami v rytmu Barevného regionu
V sobotu 11. září 2021 proběhl již šestý ročník festivalu Barevný region, jehož cílem je představit široké veřejnosti tradice, kulturu i gastronomii národů, jejichž příslušníci žijí v Ústeckém kraji. Letošní ročník proběhl v ústeckých Městských sadech v rámci multietnického festivalu Barevná planeta. Zahájení se ujala předsedkyně Výboru pro národnostní menšiny Zastupitelstva Ústeckého kraje Karolína Žákovská.
Mgr. Hana Šťástková
10.9.2021Během prvních dnů zavítalo na Zahradu Čech více než 35 tisíc návštěvníků
Litoměřické výstaviště Zahrada Čech se v těchto dnech návštěvníkům předvádí záplavou květin, zeleně, rostlin, ovoce i zeleniny. Během víkendu od 10. do 12. září 2021 na podzimní veletrh dorazilo více než 35 tisíc návštěvníků. Výstava se nese v příjemném duchu, na návštěvníky čeká pestrý kulturní program, lidem se prezentují stovky vystavovatelů, kteří předvádí bohatý zahradnický, chalupářský či kutilský sortiment. Na pódiu se vystřídaly desítky účinkujících, jak odborníků v oboru, tak hudebních umělců.
Ing. Martin Volf
10.9.2021Mezi živnostníky na Ústecku zaujal výrobce dětských hřišť, mezi firmami zazářila kovovýroba
V Ústeckém kraji získala titul IBM Firma roku 2021 společnost KOVOSREAL, která se věnuje výrobě kovových polotovarů a nástrojů. Titul MONETA Živnostník roku 2021 Ústeckého kraje vybojoval Miloš Kratochvíl vyrábějící a prodávající dětská hřiště.
Ing. Martin Volf
10.9.2021Dnes v Litoměřicích startuje 45. ročník veletrhu Zahrada Čech
Poprvé se podzimní veletrh Zahrada Čech bude konat pod taktovkou Městských kulturních zařízení v Litoměřicích. Zahájen bude v pátek 10. a potrvá do středy 15. září. Ano, veletrh bude také poprvé šestidenní. Na jeho atraktivitě však zkrácení rozhodně neubírá. A tak se veřejnost může těšit na bohatý program, exkluzivní ukázkovou expozici, zábavu a pestrou nabídku sortimentu.
Mgr. Hana Šťástková
9.9.2021Hejtman doprovázel ministryni financí Alenu Schillerovou při návštěvě Ústeckého kraje
Ve středu 8. září navštívila ministryně financí Alena Schillerová Ústecký kraj. Během pracovní návštěvy ji provázel hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller. Zúčastnili se slavnostního otevření Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Mosťáček, jehož zřizovatelem je Charita Most. Prohlédli si rovněž Nemocnici v Litoměřicích, kde je uvítali zástupci Krajské zdravotní, a. s., a další představitelé kraje. Následně si prohlédli významné kulturní památky v Terezíně, kde je potřeba velkých investic na jejich záchranu a obnovu. Oficiální návštěvu zakončili prohlídkou zámeckého vinařství v Třebívlicích.
Ing. Martin Volf
9.9.2021Ústecký kraj projde proměnou za miliardy, známe strategické projekty
Jedenáct strategických projektů vybraných v rámci Fondu pro spravedlivou transformaci se dnes představilo na pracovním setkání nositelů. Pokud budou projekty úspěšné, může každý z nich získat až 50 milionů eur. Na jejich realizaci je vyčleněna polovina z prostředků připravených pro Ústecký kraj v rámci Fondu spravedlivé transformace, tedy 7,9 miliardy korun. Projekty řeší zaměstnanost, sociální témata, inovace, ale také čistou mobilitu a využití území po ukončení těžby hnědého uhlí.
Mgr. Hana Šťástková
7.9.2021Obchvat u města Roudnice nad Labem je hotový. Nová komunikace měří přes 3,5 kilometru
V Roudnici nad Labem byla v úterý 7. září 2021 zprovozněna nová komunikace, která odvádí dopravu z centra města Roudnice nad Labem. Stavbu, která začala v roce 2019, realizovalo pro Ústecký kraj sdružení firem EUROVIA CS a HERKUL. Financována byla za využití podpory z evropských fondů a státního rozpočtu. Celkové náklady na komunikaci v délce 3,531 km se vyšplhaly přes 435 milionů korun.
Ing. Martin Volf
7.9.2021Na krajském úřadě se konala konference domácí násilí pod lupou – 15 let prevence domácího násilí v Ústeckém kraji
Dne 3. září 2021 proběhla na Krajském úřadě Ústeckého kraje konference k tématu domácího násilí ve spolupráci Ústeckého kraje se Spirálou, Ústecký kraj, z. s. Úvodní slovo přednesla Drahomíra Karasová, předsedkyně Výboru pro sociální věci, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality Zastupitelstva Ústeckého kraje.
Mgr. Hana Šťástková
7.9.2021Očkovací autobus Krajské zdravotní měl premiéru na výstavišti v Lounech, pro vakcínu proti nemoci COVID-19 si přišlo 56 lidí
Mobilní tým Krajské zdravotní, a. s., (KZ) vyjel nabídnout vakcínu proti nemoci COVID-19 zájemcům starším 16 let poprvé novým očkovacím autobusem. V sobotu 4. září bylo jeho cílem výstaviště v Lounech, kde o víkendu probíhala všeobecná stavební výstava „Dům 2021“. Od 10 do 17 hodin tu mobilní tým složený ze zdravotníků z teplické nemocnice naočkoval 56 lidí.
Mgr. Hana Šťástková
6.9.2021Na Národním hřbitově v Terezíně se uskutečnila tryzna
Terezín - místo, kde trpěli nevinní nesmyslným lidským zlem. Místo, kde si připomínáme, že svoboda není něco automatického. Po roční nevynucené pauze se na Národním hřbitově v Terezíně uskutečnila vzpomínková akce Terezínská tryzna. Stovky lidí si zde vzpomněly na oběti, kterým nebylo dovoleno prožít životy v míru a se svými nejbližšími.
Bc. Vít Hnízdil
6.9.2021Ani po 40 letech v Louce u Litvínova nezapomínají na důlní katastrofu
Letos jsme si připomněli 40. výročí od tragické události v hlubinném dole Pluto II v Louce u Litvínova, ke které došlo 3. září 1981. Při neštěstí zahynulo 65 havířů. Na pietní akt do Louky u Litvínova přijel hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller a k pomníku následně položil věnec.
Bc. Vít Hnízdil
3.9.2021Mobilní očkovací týmy Krajské zdravotní budou vyjíždět i autobusem, poprvé v sobotu na výstaviště v Lounech
Mobilní očkovací týmy Krajské zdravotní, a. s., (KZ) mají k dispozici kromě sanitních vozů další dopravní prostředek. Nový očkovací autobus je připraven vyjíždět do všech koutů Ústeckého kraje. V sobotu 4. září od 10 do 17 hodin bude pro zájemce o očkování proti nemoci covid-19 starší 16 let očkovací autobus stát na výstavišti v Lounech, kde probíhá všeobecná stavební výstava „Dům 2021“.
Ing. Martin Volf
3.9.2021Den pro kamiony - řidiči si mohli vyzkoušet simulaci nárazu a přetočení kabiny vozu
Ve čtvrtek 2. září 2021 se na 78. km dálnice D8 uskutečnil již 11. ročník dopravně preventivní akce DEN PRO KAMIONY, kterou společně pořádaly Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje a Odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje. Cílem této preventivní akce je upozornit řidiče kamionové a autobusové dopravy na důležitost poutání bezpečnostními pásy, zajištění předmětů v kabině vozu a věnování se řízení vozidla.
Ing. Martin Volf
3.9.2021Členové Rady Ústeckého kraje zajeli společně do Terezína na prohlídku města
V pátek 3. září vyjela Rada Ústeckého kraje v čele s hejtmanem Janem Schillerem na společnou prohlídku města Terezín. Cílem bylo potkat se se zástupci města, iniciativy Terezín – město změny a navštívit různé kulturní památky, které potřebují finanční podporu ze strany státu. Ústecký kraj aktivně o této podpoře vyjednává s Ministerstvem financí a Ministerstvem pro místní rozvoj. Hejtman Jan Schiller je pak předsedou Správní rady zájmového sdružení právnických osob Terezín – město změny.
Ing. Martin Volf
3.9.2021Zasedání Komise Rady Asociace krajů ČR pro financování a majetek se konalo na Labi
Tisková zpráva ze dne 3. září 2021
Bc. Vít Hnízdil
3.9.2021Z Logopedické základní školy v Měcholupech odešel dlouholetý ředitel Bednář
Mgr. Alexandr Bednář působil ve funkci ředitele Logopedické základní školy v Měcholupech, kterou zřizuje Ústecký kraj, více než 31 let. Na pozici ředitele nastoupil v polovině dubna 1989 a v čele školy stál až do konce srpna letošního roku.
Bc. Vít Hnízdil
3.9.2021Chceš být filmovou hvězdou? Stačí se přihlásit na casting!
Do připravovaného celovečerního filmu s názvem Už tě nemám rád hledá jeho režisér Zdeněk Jiráský do hlavních rolí dívku a chlapce ve věku zhruba od 11 do 15 let. Poptávka bude také po dalších vedlejších dětských rolích.
Bc. Vít Hnízdil
2.9.2021Tiskovou mluvčí Krajského úřadu Ústeckého kraje je Magdalena Fraňková
Na pozici tiskové mluvčí Krajského úřadu Ústeckého kraje se vrací Magdalena Fraňková, která posílí oddělení mediální komunikace.
Ing. Martin Volf
1.9.2021Radní Jindra Zalabáková zahájila nový školní rok v Ústí nad Labem
Radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jindra Zalabáková se zhostila krásného úkolu a společně s ředitelkou Martinou Brhelovou zahájila nový školní rok na Speciální základní škole a Praktické škole v Ústí nad Labem. Přivítala zde prvňáčky a obdarovala je drobnými dárky.
Mgr. Hana Šťástková
31.8.2021Ředitelství silnic a dálnic uvedlo do provozu obchvat Lubence na dálnici D6
Ředitelství silnic a dálnic uvedlo v úterý 31. srpna do provozu obchvat Lubence na dálnici D6. Po loňském zprovoznění dvou úseků mezi Novým Strašecím a Řevničovem se jedná o další prodloužení tohoto důležitého dálničního tahu.
Bc. Vít Hnízdil
31.8.2021Bezpečná cesta dětí do školy
Pro řadu dětí nejen z Ústeckého kraje znamená první usednutí do školních lavic i první zkušenost se samostatným pohybem v silničním provozu. A to pro ně může být stresující. Obavy však mívají i rodiče. Pokud bude novopečený školák odkázán na samostatnou přepravu do školy, je proto dobré s ním ještě před zahájením školního roku podrobně a opakovaně absolvovat trasu od domova do školy a zpět.
Bc. Vít Hnízdil

Zobrazeno je 25 z celkem 1782 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 72  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém