Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
logo black
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 1782 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 72  další stránka >
 
Řadit vzestupněŘadit sestupně ZměněnoŘadit vzestupněŘadit sestupně Název a anotaceŘadit vzestupněŘadit sestupně Zodpovídá
27.9.2021Otevírací doby lékáren a očkovacích center v Den české státnosti – 28. září 2021
Tisková zpráva ze dne 27. září 2021
Bc. Jan Nový
24.9.2021Bezpečnostní rada Ústeckého kraje hodnotila práci složek IZS i aktuální stav na skládce CELIO
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se letos již potřetí v pravidelném termínu konala Bezpečnostní rada Ústeckého kraje (BRÚK). Během jednání BRÚK byly probrány pravidelné body z oblasti krizového řízení a diskutován byl také aktuální stav na Skládkovém komplexu CELIO, a. s.
Mgr. Hana Šťástková
24.9.2021Ústecký kraj pořádal konferenci o odpadovém hospodářství
Ústecký kraj pořádal a hostil ve čtvrtek 23. září 2021 odbornou konferenci o odpadovém hospodářství s názvem Teorie a praxe v odpadovém hospodářství s cílem seznámit účastníky s novou legislativou týkající se odpadového hospodářství.
Bc. Jan Nový
24.9.2021V celostátním kole soutěže Zlatý erb zvítězila Tisá
Na konferenci ISSS v Hradci Králové byly 20. září 2021 slavnostně vyhlášeny výsledky již 23. ročníku populární soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Soutěže se v letošním roce zúčastnilo více než 400 obcí a měst ze všech 14 krajů ČR. V soutěži letos zabodovala i obec Tisá, která zvítězila v kategorii nejlepší webová stránka obce.
Mgr. Hana Šťástková
24.9.2021Domy sociálních služeb Háj a Nová Ves pořádaly festival Hájský kohout
V Háji u Duchcova se uskutečnil 18. ročník festivalu tvořivosti Hájský kohout. Z důvodu pandemických opatření se již podruhé konal festival pouze za účasti klientů z Háje u Duchcova, Krupky, Nové Vsi v Horách a chráněného bydlení.
Bc. Vít Hnízdil
23.9.2021Celkem 23 nadějí na život přinesl ústecký nábor do registru dárců kostní dřeně
V rámci akce Blesk ordinace na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem proběhl nábor do registru dárců kostní dřeně. Nově se do Českého národního registru dárců dřeně zapsalo celkem 23 mladých lidí. S ČNRDD Ústecký kraj a ústecká Masarykova nemocnice spolupracují dlouhodobě.
Mgr. Markéta Voleníková
23.9.2021Safety Road zavítala do Loun, Kadaně a Teplic
V září proběhl už devátý ročník preventivní akce pro studenty středních škol Safety Road. Cílem akce je eliminovat časté tragické nehody zejména mladých řidičů. Během tří dnů se akce zúčastnilo téměř 600 studentů.
Mgr. Markéta Voleníková
22.9.2021Chystá se nová kotlíková dotace. Zájemci, vyplňte anketu!
V příštím roce se bude opět vyhlašovat kotlíková dotace v Ústeckém kraji, tentokrát ovšem s novými pravidly. Dotace bude určena pro nízkopříjmové domácnosti, které mohou dosáhnout příspěvku až ve výši 95 % způsobilých nákladů. Na krajském webu je k dispozici anketa pro zájemce o tuto dotaci. Předpokládaný zájem o kotlíkovou dotaci v Ústeckém kraji totiž přímo ovlivní výši alokace finančních prostředků, která bude kraji přidělena.
Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
22.9.2021V Litvínově proběhl šestý ročník Janovského sedmiboje
Dne 16. září 2021 proběhl v Domovech sociálních služeb Litvínov, příspěvkové organizaci Ústeckého kraje, již šestý ročník setkání seniorů nazvaný Janovský sedmiboj.
Bc. Jan Nový
22.9.2021Střední škola TGA Chomutov má nový kadeřnický salon
Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov vyučuje na středisku v Kadani obor kadeřník. Před rokem byla pro žáky tohoto oboru otevřena zrekonstruovaná cvičná pracoviště pro zabezpečení potřebné úrovně praktické výuky v objektu školy v ulici Fibichova, Kadaň.
Mgr. Hana Šťástková
21.9.2021Ústecký kraj předal dobrovolným hasičům dary za téměř tři miliony
Tisková zpráva ze dne 21. září 2021
Bc. Vít Hnízdil
21.9.2021Hejtmana Jana Schillera navštívili mladí mistři světa
Sport je nedílnou součástí lidských životů, prospívá tělu a velebí duši. Skrývá se za ním však také spousta dřiny, sebekázně a odpírání. Své o tom vědí i mladí mistři světa, kteří včera navštívili kancelář hejtmana Jana Schillera – florbalista Ondřej Kawulok a čtveřice veslařů Daniel Nosek, Tomáš Šišma, Dalibor Neděla a Filip Zima.
Bc. Jan Nový
21.9.2021PORTABO pomáhá monitorovat kvalitu ovzduší v Litoměřicích
Obyvatelé Litoměřic a nejen oni mohou nově sledovat kvalitu ovzduší ve městě prostřednictvím nové webové aplikace, kterou připravil tým datové platformy PORTABO Ústeckého kraje. Aplikace přebírá data z více než desítky měřících stanic po celém městě.
Ing. Martin Volf
21.9.2021Představitelé vedení Krajské zdravotní, Ústeckého kraje, města a bezpečnostních složek jednali v mostecké nemocnici
Krajská zdravotní, a. s. (KZ), Ústecký kraj, statutární město Most a Policie České republiky podpoří kroky vedoucí k vyšší bezpečnosti personálu a pacientů v mostecké nemocnici. Shodli se na tom jejich představitelé při jednání, které se uskutečnilo v pátek 17. září 2021 na ředitelství Nemocnice Most, o. z. Prvním takovým krokem bude významné posílení bezpečnostního systému v areálu druhé největší nemocnice KZ o nové kamerové body.
Ing. Martin Volf
21.9.2021Dm rodinný běh v rámci Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem odstartovala radní Zalabáková
V sobotu 18. září se uskutečnil již 11. ročník tradičního běžeckého závodu v rámci série RunCzech Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem. Jeho součástí je i dopolední dm rodinný běh, který přilákal 1200 zájemců, kteří uběhli zkrácenou 3 km trať. Rodinný běh odstartovala krajská radní pro školství, mládež a sport Jindra Zalabáková.
Ing. Martin Volf
20.9.2021Krajští profesionální hasiči dnes složili slib věrnosti
Po dvou letech se Národní hřbitov před Malou pevností v Terezíně opět zaplnil profesionálními hasiči. Celkem 72 příslušníků Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje zde dnes slavnostně složilo slib věrnosti.
Mgr. Hana Šťástková
17.9.2021Ceny hejtmana Ústeckého kraje za rok 2020 znají své laureáty
Ve čtvrtek 16. září 2021 byly v Ústí nad Labem slavnostně uděleny a předány Ceny hejtmana Ústeckého kraje za rok 2020. Ceny hejtmana se každoročně udělují v pěti kategoriích regionální rozvoj, věda a výzkum, kultura, sport a sociální a zdravotní oblast, včetně záchrany lidského života. Návrh na udělení ceny může předložit občan, skupiny občanů, právnické osoby se sídlem na území Ústeckého kraje a jiné subjekty působící na území kraje. O udělení rozhodují krajští zastupitelé.
Ing. Martin Volf
17.9.2021V Děčíně se uskutečnil jubilejní 50. ročník Mistrovství floristů ČR – Děčínská kotva
Ve dnech 14. a 15. září 2021 proběhl v Děčíně jubilejní 50. ročník Mistrovství floristů ČR, akce z programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, na kterou se sjíždí ty nejtalentovanější květinoví aranžéři z celé republiky, ale i zahraničí. Soutěž probíhala tentokrát v prostorách areálu Střední školy zahradnické a zemědělské Antonína Emanuela Komerse (Děčín – Libverda) a byla zařazena rovněž do programu Děčínských slavností. Soutěž je každoročně vyhlašována Svazem květinářů a floristů České republiky a pořadatelskou střední školou.
Ing. Martin Volf
17.9.2021Nexen opět vybavil hasiče na Žatecku
Jihokorejský výrobce pneumatik Nexen Tire Europe opět významnou měrou finančně podpořil hasiče v žateckém regionu, kterým pořídil nákladní kontejner, nehodovou clonu s reflexními prvky nebo sadu popruhů pro pohodlné snášení pacientů. V případě potřeby bude toto moderní vybavení sloužit nejen firmám ze strategické průmyslové zóny Triangle, včetně Nexen Tire, ale celému regionu Žatecka.
Bc. Jan Nový
17.9.2021Krušnohorská „NEJ" znají vítěze
O vítězství v soutěži Krušnohorská „NEJ“, kterou každoročně vyhlašuje uskupení SPO-NA, letos bojovalo osm novinek v oblasti cestovního ruchu v Krušnohoří. Boj o první tři místa byl tentokrát těsný a o vítězi nakonec rozhodoval každý hlas. Prvenství veřejnost přisoudila unikátní Zipline Klíny.
Bc. Jan Nový
17.9.2021Memorandum mezi Ústeckým krajem a The Duke of Edinburgh podepsáno
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller podepsal memorandum o spolupráci s The Duke of Edinburghs International Award Czech Republic Foundation (DofE). Hejtman s ředitelem DofE Tomášem Vokáčem tak stvrdil spolupráci na programu, který umožní mladým lidem z regionu získat cenné zkušenosti pro jejich další rozvoj a profesní uplatnění.
Bc. Vít Hnízdil
16.9.2021Ústecký kostel Nanebevzetí Panny Marie rozezněly tóny Dvořákova oratoria Stabat Mater
V rámci oslav 1100 let výročí od zavraždění sv. Ludmily, významné české patronky, uspořádalo Severočeské divadlo v podvečer 15. září v ústeckém kostele Nanebevzetí Panny Marie slavnostní koncert, během kterého představili jeho sólisté, sboristi a orchestr své nastudování vokálně-instrumentálního díla Antonína Dvořáka s názvem Stabat Mater – oratorium. Této slavnostní události se osobně účastnil také hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.
Mgr. Hana Šťástková
16.9.2021Screeningové testování ve školách odhalilo 36 pozitivních případů
Na základě tříkolového screeningového testování žáků a dětí ve školách Ústeckého kraje bylo odhaleno 36 pozitivních případů. To ukázal průzkum, který trval od začátku letošního školního roku a ukončen byl k úterý 13. září. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha se situace ve školách ohledně šíření koronaviru nezhoršuje.
Mgr. Hana Šťástková
16.9.2021Darujte naději na život na ústeckém Mírovém náměstí. Zapište se do registru dárců kostní dřeně
Mírové náměstí v Ústí nad Labem se ve středu 22. září promění v ordinaci pod širým nebem v rámci akce Blesk ordinace. Na místě nebude chybět ani náborový stan Českého národního registru dárců dřeně. Zájemci se budou moci zapsat od 12:00 do 18:00.
Mgr. Markéta Voleníková
15.9.2021Hejtman Jan Schiller ocenil vítěze soutěže Zlatý erb 2021
Ceny vítězům 23. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2021 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí byly v úterý 14. září 2021 předány při slavnostním ceremoniálu na Krajském úřadě Ústeckého kraje. Diplomy a ceny předal soutěžícím hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.
Mgr. Hana Šťástková

Zobrazeno je 25 z celkem 1782 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 72  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém