Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
logo black
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 1781 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 72  další stránka >
 
Řadit vzestupněŘadit sestupně ZměněnoŘadit vzestupněŘadit sestupně Název a anotaceŘadit vzestupněŘadit sestupně Zodpovídá
12.10.2021Setkání pěstounů Ústeckého kraje na Klínech
Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje realizoval na Klínech každoroční setkání přechodných pěstounů.
Bc. Jan Nový
11.10.2021Kozí dráha v Telnici slavila výročí i obnovu
Nádraží v ústecké Telnici si připomnělo sto padesát let existence Kozí dráhy – železniční trati vedoucí z Děčína do Oldřichova u Duchcova. K vidění byly historické i současné drážní dopravní stroje, výstava dobových fotografií a mapových podkladů Kozí dráhy i promítání filmu Zapomenuté lokálky v telnickém kině.
Bc. Jan Nový
11.10.2021Známe firmy, které dostaly ocenění Spokojený zákazník Ústeckého kraje pro rok 2021
Na krajském úřadě byly v pondělí 11. října slavnostně vyhlášeny výsledky 21. ročníku ceny „Spokojený zákazník Ústeckého kraje“. Národní cenu nově ve třech oborech (Zakázková výroba, odborný prodej a opravy výrobků; Stravování, pohostinství, ubytovací služby a cestovní ruch; Výroba a prodej potravin a nápojů) získalo celkem 15 podnikatelů.
Bc. Vít Hnízdil
11.10.2021Krajská knihovna tradičně ocenila nejlepší knihovníky v Ústeckém kraji
V rámci Týdne knihoven proběhlo v Severočeské vědecké knihovně v Ústí nad Labem vyhlášení výsledků ceny Knihovník Ústeckého kraje 2021. V průběhu slavnostního večera byli kromě knihovníků oceněni i vybraní zdravotníci a dobrovolníci, ředitelka knihovny Jana Linhartová na akci zároveň oznámila prodloužení děkovné kampaně pro zdravotníky do konce letošního roku.
Bc. Jan Nový
8.10.2021Ústecký kraj uctil památku perzekvovaných členů Sokola
Každoročně si 8. října připomínáme tragické události roku 1941, kdy v noci ze 7. na 8. října 1941 gestapo v rámci „Akce Sokol“ zatklo všechny členy Sokola, kteří v této době ještě byli na svobodě. Většina z nich do konce druhé světové války zemřela. Poctu všem členům Sokola, kteří během druhé světové války zahynuli, vyjádřil i Ústecký kraj vyvěšením sokolské vlajky na krajském úřadě.
Mgr. Hana Šťástková
7.10.2021Na krajském úřadě proběhlo vzdělávání k závažné trestné činnosti mládeže
Dne 7. října 2021 realizoval na krajském úřadě odbor sociálních věcí vzdělávací seminář na téma „Závažná trestná činnost mládeže“. Pozváni byli odborníci z Probační a mediační služby a Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje, kteří s účastníky semináře diskutovali nad rolemi jednotlivých institucí při práci s dětmi a mladistvými, kteří páchají trestnou činnost.
Ing. Martin Volf
7.10.2021Ústecký kraj jako centrum vývoje autonomních prostředků
Včera, dne 6. října, probíhalo do pozdních odpoledních hodin v Inovačním centru Ústeckého kraje (ICUK) se zástupci Ústeckého kraje, zástupci statutárního města Ústí nad Labem, za přítomnosti akademických odborníků z Českého vysokého učení technického (ČVUT) a zástupců komerčních subjektů jednání ohledně vzniku Platformy pro autonomní prostředky.
Bc. Jan Nový
7.10.2021SOŠ Litvínov – Hamr obnovila spolupráci v rámci programu ERASMUS po koronavirové pauze
V rámci projektu ERASMUS vyjeli v září na Slovensko žáci SOŠ Litvínov – Hamr, konkrétně se jednalo o žáky truhlářských oborů a oboru kadeřník. Po roční odmlce tak byla obnovena spolupráce mezi SOŠ Litvínov – Hamr a SOŠ drevárskou a stavebnou, Krásno nad Kysucou (truhlářské obory) a Spojenou školou, Žilina - Bytčica (obor kadeřník).
Ing. Martin Volf
6.10.2021Skončila rekonstrukce silnice II/265 Krásná Lípa - Velký Šenov
V Krásné Lípě dne 6. října 2021 skončila slavnostním přestřižením pásky rozsáhlá rekonstrukce silnice II/265 Krásná Lípa – Velký Šenov. Práce provedla EUROVIA CS pro Ústecký kraj v období od září 2019 do podzimu 2021. Financována byla za využití podpory z evropských fondů a státního rozpočtu, zbylé náklady nesl Ústecký kraj. Celkové náklady na rekonstrukci komunikace v délce přes 16 km překročily 247 milionů korun.
Mgr. Hana Šťástková
6.10.2021ČVUT Děčín hostilo veletrh vzdělávání zaměřený na matematickou a digitální gramotnost a polytechnické vzdělávání
V severočeském Děčíně se při Českém vysokém učení technickém uskutečnil IV. ročník veletrhu vzdělávání, který byl primárně zaměřen na popularizaci technických oborů, matematickou a digitální gramotnost a polytechnické vzdělávání.
Bc. Jan Nový
6.10.2021V Lounech proběhlo dvoudenní preventivní vzdělávání seniorů
Ve dnech 4. – 5. 10. 2021 proběhla v Lounech dvoudenní vzdělávací akce pro seniory – posluchače projektu Třetí věk v Lounech zaměřená na prevenci nežádoucích jevů.
Bc. Jan Nový
5.10.2021Krajská zdravotní upravuje provozní dobu v Očkovacím centru Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem
Krajská zdravotní, a. s., upravuje od prvního říjnového čtvrtka provozní dobu v Očkovacím centru Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. Cílem je přizpůsobit provozní dobu aktuálnímu počtu očkovaných a zachovat vysokou dostupnost zdravotnického pracoviště včetně odpoledních hodin a víkendů.
Mgr. Hana Šťástková
5.10.2021Připomenutí 150. výročí vzniku a obnovy provozu Kozí dráhy
V sobotu 9. října 2021 od 10:00 do 16:00 hodin proběhne na nádraží v Telnici akce Připomenutí 150. výročí vzniku a obnovy provozu Kozí dráhy.
Mgr. Hana Šťástková
4.10.2021Ústecký kraj uspořádal závěrečný seminář pro sociální služby – osobní asistence a pečovatelské služby
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se setkali zástupci sociálních služeb, pracovnice odboru sociálních věcí a pozvaní odborníci, kteří společně vyhodnotili dvouletý proces cesty změny za účelem splnění vizí a požadavků Ústeckého kraje.
Mgr. Hana Šťástková
4.10.2021Sobota patřila v Ústeckém kraji hasičům
V sobotu 2. října se pod horou Říp, dominantou Českého středohoří, uskutečnilo již druhé setkání jednotek Hasičského záchranného sboru České republiky. Několik desítek kilometrů dále probíhala v ten samý den v okolí zříceniny Hazmburk další hasičská tematická akce s názvem Hazmburský hasič. Obě akce poctil svou přítomností osobně hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.
Bc. Jan Nový
4.10.2021Pohybem a zábavou k novému vozidlu
Pohyb je pro seniory i zdravotně handicapované mnohdy velmi náročný. Tito lidé často potřebují pomoc druhých. Své o tom ví i lounský Svaz tělesně postižených, který v sobotu 2. října uspořádal na lounském výstavišti rodinný sportovně zábavný den Pohybem a zábavou podpořme seniory a zdravotně postižené. Tuto akci přišli osobně podpořit také hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller a místostarosta Loun Milan Rychtařík. Jejím vrcholem bylo předání nového sociálního automobilu Svazu tělesně postižených Louny (STP Louny).
Mgr. Hana Šťástková
4.10.2021Krajská zdravotní má v čele svých nemocnic v Mostě a Litoměřicích nové ředitele
Krajská zdravotní, a. s., (KZ), která sdružuje sedm zdravotnických zařízení v Ústeckém kraji, má od 1. října 2021 nové ředitele nemocnic v Litoměřicích a v Mostě. Na pozici ředitele odštěpného závodu Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Most, o. z., na základě výsledku výběrového řízení nastoupil Pavel Markalous. Dosavadní ředitel zdravotní péče Nemocnice Most, o. z., Petr Najman zůstává v KZ jako primář zdejšího otorinolaryngologického oddělení. Funkci ředitele odštěpného závodu Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Litoměřice, o. z., zastává od dnešního dne Vladimír Kestřánek. Střídá tak předchozího ředitele zdravotní péče Radka Lončáka, kterému ke dni 30. září 2021 u KZ skončil pracovní poměr.
Mgr. Hana Šťástková
1.10.2021Vyhlášení výsledků literární soutěže Senior Art 2021
V Městském divadle v Mostě byli včera slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže Senior Art, kterou každoročně pořádá Krajský úřad Ústeckého kraje.
Bc. Jan Nový
1.10.2021Premiér Babiš a ministr Vojtěch navštívili nemocnice Krajské zdravotní v Ústí nad Labem a Chomutově, ve druhé zahájili výstavbu nového pavilonu
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch navštívili ve čtvrtek 30. září 2021 nemocnice Krajské zdravotní, a. s. (KZ) v Ústí nad Labem a Chomutově. V areálu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., (MNUL) je přivítal Ondřej Štěrba, předseda představenstva KZ, Petr Malý, generální ředitel společnosti a Aleš Chodacki, ředitel zdravotní péče MNUL. Návštěvu doprovodil Jakub Komárek, člen představenstva KZ, Jan Schiller, hejtman Ústeckého kraje (ÚK), Radim Laibl, radní pro zdravotnictví Ústeckého kraje a Milan Rychtařík, předseda zdravotního výboru Ústeckého kraje. Další cesta premiéra a ministra zdravotnictví vedla do chomutovské nemocnice, kde je přivítala i ředitelka zdravotní péče Irena Voříšková a primátor statutárního města Chomutov Marek Hrabáč.
Mgr. Hana Šťástková
1.10.2021Vlci, Mozart a JednoHubky aneb Týden knihoven v Ústí nad Labem
V pondělí 4. října se uskuteční 25. ročník akce Týdne knihoven, během níž proběhne v knihovnách napříč celou Českou republikou množství rozmanitých kulturních a vzdělávacích akcí. Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem v tomto ohledu nezůstává pozadu.
Bc. Vít Hnízdil
29.9.2021Slavnostní otevření Environmentální učebny v prostorách oplocenky na Radovesické výsypce
Dne 21. září 2021 byla slavnostně otevřena Environmentální učebna v prostorách oplocenky na Radovesické výsypce. Environmentální učebna má sloužit všem bílinským školským zařízením a spolkům. V oplocence kromě učebny najdeme i mnoho environmentálních prvků. Část prostoru je věnována fauně a flóře, s kterou se můžeme setkat při procházkách tímto krásným rekultivovaným prostorem, druhá část je pak věnována hravým interaktivním prvkům a část třetí slouží prezentaci jednotlivých školských zařízení.
Bc. Jan Nový
29.9.2021Krajská zdravotní zahájila v Děčíně výstavbu pavilonu Emergency
Krajská zdravotní, a. s., v pondělí 27. září 2021 slavnostně zahájila v Nemocnici Děčín, o. z., její dostavbu. Investiční akce má název „Nový pavilon Emergency včetně operačních sálů, centrální sterilizace a jednotek intenzivní péče, Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z. (I. etapa)“. Poklepání na základní kámen se uskutečnilo za pavilonem E za účasti zástupců vedení a managementu Krajské zdravotní, a. s., hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera, náměstkyně primátora města Děčín Anny Lehké, zhotovitele – firmy VW Wachal a. s., a dalších hostů.
Bc. Jan Nový
29.9.2021Miliardy z OP Spravedlivá transformace znamenají příležitost pro celý Ústecký kraj
Připravovaný Operační program Spravedlivá transformace nabídne zajímavé příležitosti pro řadu subjektů, tedy podniků, vědecko-výzkumných organizací, obcí a dalších žadatelů v rámci Ústeckého kraje. Na Podnikatelském fóru se veřejnost seznámila s deseti projekty, které jsou doporučené jako strategické. Polovina alokace, tedy téměř 8 miliard korun, je ale určena pro další žadatele, kteří jsou významnou silou v regionu a napomáhají svou aktivitou k jeho rozvoji i transformaci.
Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
27.9.2021KRAJSKÝ PLÁN PÉČE O DUŠEVNÍ ZDRAVÍ PRO ÚSTECKÝ KRAJ
Pracovní verze dokumentu KRAJSKÝ PLÁN PÉČE O DUŠEVNÍ ZDRAVÍ PRO ÚSTECKÝ KRAJ verze – srpen 2021 k připomínkování ze strany veřejnosti.
Bc. Jan Nový
27.9.2021Otevírací doby lékáren a očkovacích center v Den české státnosti – 28. září 2021
Tisková zpráva ze dne 27. září 2021
Bc. Jan Nový

Zobrazeno je 25 z celkem 1781 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 72  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém