Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 905 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 37  další stránka >
 
Řadit vzestupněŘadit sestupně ZměněnoŘadit vzestupněŘadit sestupně Název a anotaceŘadit vzestupněŘadit sestupně Zodpovídá
20.12.2021Zpříjemněte si předvánoční čas nezapomenutelným Adventním koncertem Ústeckého kraje
Ústecký kraj uspořádal v předvečer první adventní neděle, tedy v sobotu 27. listopadu, tradiční adventní koncert ve spolupráci s teplickým spolkem Trautzlova umělecká společnost. Zpříjemněte si předvánoční čas a pusťte si záznam jedinečného koncertu, který se odehrával v pohádkovém prostředí nově zrestaurovaného Františkánského kláštera v Kadani.
Mgr. Hana Šťástková
9.1.2015Lyžování v Ústeckém kraji na U-TV
Na webové televizi Ústeckého kraje U-TV na vás čeká nová reportáž. Pojďme zjistit, jak se lyžuje v našem kraji. Například na Klínech si na své přijdou i příznivci zimní cyklistiky.Tato speciální kola na sníh jsou letošní novinkou, a právě zde máte jedinečnou možnost si je zapůjčit.
Mgr. Markéta Voleníková
22.9.2021V Gdaňsku proběhla evropská premiéra jednotky PESA 654 Elf pro regionální spoje v Ústeckém kraji
Největší ryze soukromý osobní železniční dopravce ve střední Evropě, RegioJet, a zástupci předního evropského výrobce železniční techniky – polské společnosti PESA Bydgoszcz SA za přítomnosti zástupců Ústeckého kraje dnes na veletrhu kolejové techniky TRAKO v polském Gdaňsku oficiálně představili první elektrickou jednotku PESA 654. Jednotky jsou pro dopravce RegioJet v netradiční zeleno-žluté barevné kombinaci – odpovídající zbarvení Dopravy Ústeckého kraje.
Mgr. Markéta Voleníková
20.12.2021Marta Formánková oslavila 95. narozeniny
Týden před Štědrým dnem oslavila v Centru sociální pomoci Litoměřice v zařízení Domov důchodců Libochovice úctyhodné 95. narozeniny paní Marta Formánková.
Bc. Vít Hnízdil
20.12.2021Očkovací centra v Ústeckém kraji budou očkovat proti covidu-19 i děti starší 5 let
Od 13. prosince se mohou v Česku registrovat k očkování proti koronaviru už i pětileté děti. Vakcínu mohou děti starší pěti let dostat i v některých očkovacích centrech v Ústeckém kraji. Očkovat se budou v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, v Nemocnici Rumburk a v Nemocnici Kadaň.
Mgr. Hana Šťástková
20.10.2014Konec dostihové sezóny sledovaly na hipodromu stovky lidí, padl sázkařský jackpot
Na mosteckém hipodromu skončila dostihová sezóna. O víkendu se tady konal poslední letošní dostih – Českomoravská cena pod záštitou Ústeckého kraje. A podle programu koňského závodiště to byla i poslední velká akce pro veřejnost. Během sobotního odpoledne diváci viděli pět rovinných dostihů a dvě steeplechase. Z tribuny sledoval klání žokejů a jejich koní kromě diváků i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a krajský radní pro oblast zahraničních vztahů, cestovního ruchu a regionálního rozvoje Jan Szántó.
Ing. Lucie Dosedělová
17.12.2021Bezpečnostní rada Ústeckého kraje naposledy v tomto roce zhodnotila práci IZS
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se letos naposledy v pravidelném termínu konala Bezpečnostní rada Ústeckého kraje (BRÚK). Během jednání BRÚK, které proběhlo formou videokonference, byly probrány pravidelné body z oblasti krizového řízení a vyhodnoceny aktivity realizované v roce 2021.
Mgr. Hana Šťástková
17.9.2014Lesy ČR obnovily rašeliniště v Krušných horách
Práce zaměřené na ochranu a obnovu rašelinišť v Krušných horách v oblasti česko – německé státní hranice mezi saským Satzungem a českou Horou Svatého Šebestiána na Chomutovsku v Ústeckém kraji se podařilo úspěšně dokončit. Společný projekt, do kterého se zapojil Ústecký kraj a státní podnik Lesy ČR společně se státními lesy v německé spolkové zemi Sasko je tak v závěrečné fázi.
Ing. Lucie Dosedělová
17.12.2021Hejtman přivítal před svátky zástupce strategických partnerů kraje
S obdobím vánočních svátků a koncem roku se již tradičně pojí bilancování, zhodnocení a poohlédnutí za uplynulým rokem. V podobném duchu probíhaly tento týden také schůzky na hejtmanství Ústeckého kraje, kde hejtman Jan Schiller přivítal zástupce některých důležitých strategických partnerů kraje.
Bc. Jan Nový
17.9.2014Severočeské farmářské trhy zaplaví nabídka jablečných produktů
Severočeské farmářské trhy ve znamení jablek a jablečných jídel. Na to všechno se mohou těšit návštěvníci farmářských trhů v Jirkově a Chomutově. Konkrétně v sobotu 27. 9. v Jirkově a o týden později v Chomutově, tedy 4. 10. Kromě rozšířené nabídky jablečných produktů a potravin, jako jsou čerstvá jablka, mošty, cider nebo třeba křížaly, bude také připravena soutěž, o nejlepší jablečný pokrm.
Ing. Lucie Dosedělová
16.12.2021Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo dálnici D7 – obchvat u Panenského Týnce
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes zprovoznilo dálnici D7 u Panenského Týnce. V rámci stavby došlo ke zkapacitnění bývalé dvoupruhové silnice I/7 na čtyřpruhovou dálnici D7.
Ing. Martin Volf
17.9.2014Putování za světovým dědictvím UNESCO
Přes šedesát příznivců, kteří chtěli podpořit návrh zápisu Českosaského Švýcarska na Seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO, se sešlo v saském Königsteinu. Pochodem nazvaným Putování za světovým dědictvím chtěli podpořit myšlenku zapsání této unikátní přírodní oblasti Evropy. Mezi účastníky výpravy na vrchol kopce Pfaffenstein byl i radní Ústeckého kraje Jan Szantó, starostové i zemský rada okresu Saské Švýcarsko.
Ing. Lucie Dosedělová
15.12.2021Běžkujete? Podpořte údržbu běžeckých stop v Ústeckém kraji i vy
Dobrá zpráva! Ústecký kraj pro nadcházející zimní sezonu 2021/2022 navýšil dotaci na údržbu běžeckých stop v Ústeckém kraji na více jak milion korun.
Bc. Vít Hnízdil
5.9.2014Fotografie tradičních farmářských trhů obohatily expozici starého Mostu
Putovní výstava fotografií z prostředí farmářských trhů zaplnila prostory mostecké knihovny. Po Ústí nad Labem, Teplicích a Lounech je město Most již čtvrtým městem v kraji, kde se tato výstava koná. Návštěvníci prostřednictvím fotografií nahlédnou do prostředí konání farmářských trhů, v rámci zahájení výstavy měli návštěvníci možnost ochutnat potraviny oceněné značkou Regionální potravina Ústeckého kraje 2014.
Ing. Lucie Dosedělová
14.12.2021Skutečné dárky pomáhají také v Ústeckém kraji
Loni lidé z Ústecka koupili na e-shopu Skutečný dárek přes 4 tisíce kuřat, 92 koz a 14 bezpečných porodů. Část vybraných peněz byla letos využita přímo v Ústeckém kraji – doučuje se zde 200 dětí. Novinkou letošní předvánoční kampaně je píseň Andělé strážní od bratrů Neckářových, na jejíž tvorbě se podílely hudební hvězdy jako Tomáš Klus, Marie Rottrová nebo superstar Tereza Mašková.
Mgr. Hana Šťástková
14.7.2014Vyrozumění pro žadatele o kotlíkovou dotaci
Rada Ústeckého kraje schválila dotace na výměnu nových kotlů žadatelům, jejichž žádosti byly řádně zaregistrovány a kladně posouzeny z hlediska formální správnosti, úplnosti a to v souladu s podmínkami programu. Částka 30 milionů korun byla vyčerpána za devět dní. O přiznání dotace budou úspěšní žadatelé vyrozuměni písemnou formou společně s výzvou k předložení potřebných dokladů k podpisu smlouvy.
Ing. Lucie Dosedělová
13.12.2021Zastupitelstvo Ústeckého kraje na probíhajícím zasedání schválilo návrh rozpočtu Ústeckého kraje na rok 2022
Návrh rozpočtu Ústeckého kraje na rok 2022 je sestaven z návrhů rozpočtů jednotlivých odborů krajského úřadu. Kryje všechny významné výdaje nutné k řádnému fungování kraje a jím zřízených organizací včetně financování projektů a poskytování finančních podpor.
Ing. Martin Volf
5.6.2014Hejtman zaštítí soutěž architektů a stavařů
Hejtman Oldřich Bubeníček udělil záštitu šestému ročníku přehlídky Stavba Ústeckého kraje 2013. V soutěži nových architektonických zajímavostí v kraji porota například posoudí, jak kvalitně jsou stavby provedeny a jak moc zapadají do svého okolí. Přihlásit mohou zájemci stavby zbrusu nové i rekonstrukce stávajících budov, a to jak rodinných, tak pro komerční využití.
Ing. Lucie Dosedělová
10.12.2021Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov bude vzdělávat mechaniky elektromobilů
Výroba a vývoj vozidel na elektrický pohon představují nejvýznamnější trend v oblasti automobilového průmyslu. Do roku 2025 by mělo jezdit na silnicích v České republice cca 100 tisíc elektromobilů. A právě na tento trend se připravuje Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov, která vyučuje obor autotronik a automechanik.
Mgr. Hana Šťástková
8.12.2021Inovační centrum Ústeckého kraje vyhlašuje společně s Ústeckým krajem již čtvrtý ročník soutěže Inovační firma Ústeckého kraje
Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) vyhlašuje společně s Ústeckým krajem již počtvrté soutěž Inovační firma Ústeckého kraje. Pravidelně v ní oceňuje ty nejlepší firemní inovace výrobků, služeb a technologií v našem regionu. V aktuálním ročníku mohou soutěžit firmy v kategoriích malé a střední podniky a začínající podniky (startupy).
Bc. Jan Nový
8.12.2021Sedm revitalizačních projektů v Ústeckém kraji za 60 milionů schváleno
Dnes se na svém 52. zasedání sešla Mezirezortní komise pro řešení ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností v Ústeckém a Karlovarském kraji a schválila sedm revitalizačních projektů v našem regionu. Jedná se o projekty měst Teplice, Krupka, Osek, Braňany a Černovice a dva projekty státního podniku Palivového kombinátu Ústí v celkové hodnotě téměř 60 milionů korun.
Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
8.12.2021Hejtman Schiller poprvé jednal se zástupci společnosti NET4GAS
Poprvé ve své funkci přivítal hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller na krajském úřadě zástupce společnosti NET4GAS. Společnost NET4GAS dlouhodobě úzce spolupracuje s Ústeckým krajem, podporuje jeho aktivity a přispívá na významné projekty.
Mgr. Hana Šťástková
8.12.2021Nové moderní sanitní vozy a dokončená přístavba školicího střediska v sídle Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje byly slavnostně předány do užívání příspěvkové organizace
Novou přístavbu sídla Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, p. o. (ZZS ÚK), v rámci výjezdové základny Ústí nad Labem a 6 nových moderních sanitních vozů si převzali krajští záchranáři v úterý 7. prosince 2021. Slavnostního předání se zúčastnili hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, radní pro oblast zdravotnictví Radim Laibl, předseda výboru pro zdravotnictví Milan Rychtařík a vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Ústeckého kraje Petr Severa.
Ing. Martin Volf
14.12.2013Advent očima dětí aneb další akce na Jimlíně
Zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun už podruhé ožil v předvánočním čase. Dnes hostil Advent očima dětí, který pro návštěvníky připravily školy zřizované Ústeckým krajem. Nad akcí převzala záštitu náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová, která má oblast školství, mládeže a sportu na starosti a na práci a výtvory žáků se přijela na zámek podívat. Na akci dorazily stovky návštěvníků.
Mgr. Alena Tichá
7.12.2021Ústecký kraj prodal v dražbě areál V Podhájí Lužické nemocnice v Rumburku
V úterý 7. prosince se na Krajském úřadě Ústeckého kraje konala veřejná dražba zbytného majetku Ústeckého kraje. Mezi nabízenými nemovitostmi byly areály bývalých hraničních přechodů, zdravotnických zařízení či lesní pozemek. Vydražen byl Pavilon II. Lužické nemocnice v Rumburku za vyvolávací cenu 15,5 milionu korun.
Mgr. Hana Šťástková

Zobrazeno je 25 z celkem 905 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 37  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies