Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 905 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 37  další stránka >
 
Řadit vzestupněŘadit sestupně ZměněnoŘadit vzestupněŘadit sestupně Název a anotaceŘadit vzestupněŘadit sestupně Zodpovídá
5.1.2022Aktuální informace z jednání Krizového štábu Ústeckého kraje
Krajský krizový štáb se sešel prostřednictvím videokonference ve středu dopoledne, aby zhodnotil aktuální situaci na území regionu v souvislosti s šířením onemocnění covid-19. Situace v Ústeckém kraji ve vztahu k zaplněnosti nemocnic je nadále vážná, ale stabilní. Počty hospitalizovaných pacientů s covid-19 v tuto chvíli stagnují, neklesají. Očekávat lze nárůst počtu nutných hospitalizací v souvislosti s šířením omikron varianty mutace viru.
Ing. Martin Volf
5.1.2022Hejtman Jan Schiller a náměstek Jiří Kulhánek přivítali prvního letošního občánka Ústeckého kraje
Prvním miminkem narozeným v roce 2022 na území Ústeckého kraje je holčička Alenka, která přišla na svět v kadaňské nemocnici. Přivítat letošní první občanku kraje přijel v úterý odpoledne také hejtman Jan Schiller spolu se svým náměstkem pro oblast sociálních věcí, bezpečnosti a sociálně vyloučených lokalit a současně starostou města Kadaň Jiřím Kulhánkem.
Bc. Jan Nový
11.9.2019FOTOGALERIE: Litvínovský domov sociálních služeb slavil padesátileté výročí
Přesně před padesáti lety se začala psát historie krajské příspěvkové organizace Domova sociálních služeb v Litvínově. Velké oslavy spojilo vedení domova již se čtvrtým ročníkem sportovních her, takzvaným Janovským sedmibojem. I letos sem přijelo hned několik týmů z dalších domovů pro seniory z Ústeckého kraje, aby společně změřily síly v různých disciplínách. Klienty domova, soutěžící i zaměstnance přijel pozdravit hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček spolu se svým náměstkem Martinem Klikou. Domov má aktuálně kapacitu pro 170 klientů a kromě postupně modernizované budovy je pro obyvatele nově k dispozici i zrekonstruovaná rozsáhlá zahrada.
Ing. Lucie Dosedělová
4.1.2022Do škol v Ústeckém kraji putuje 439 tisíc kusů antigenních testů
V průběhu dnešního dne budou za pomoci pracovníků Správy a údržby silnic Ústeckého kraje distribuovány obcím s rozšířenou působností antigenní testy, které obdržel Ústecký kraj pro školy v pondělí 3. ledna. Celkem 439 tisíc kusů antigenních testů značky SEJOY je určeno k testování všech dětí v přípravných třídách základních škol a přípravných stupních základních škol speciálních, dále všech žáků základních škol, středních škol a konzervatoří v denní formě vzdělávání.
Mgr. Hana Šťástková
3.1.2022Začínající podnikatelé, Ústecký kraj pro vás otevírá dotační program
Již posedmé mohou začínající podnikatelé zažádat o dotaci z dotačního programu Podpora začínajících podnikatelů v Ústeckém kraji pro rok 2022, jehož cílem je rozvoj podnikatelského prostředí regionu. Podat žádost o dotaci lze od 7. února 2022 do 11. března 2022.
Bc. Vít Hnízdil
3.1.2022První miminko v Ústeckém kraji v roce 2022 se narodilo v porodnici v Kadani. Hejtman mamince pogratuluje společně se starostou města v úterý
První miminko v roce 2022 v Ústeckém kraji se narodilo 1. ledna v 1:03 hodin ráno v kadaňské porodnici. Holčička Alena vážila 2900 gramů a měřila 49 centimetrů. Maminkou je Alena Česneková z Postoloprt. Hejtman Jan Schiller pogratuluje mamince společně s náměstkem hejtmana a starostou města Kadaň Jiřím Kulhánkem v úterý odpoledne. Maminka 1. občánka narozeného v Ústeckém kraji získá od kraje po projednání v Radě Ústeckého kraje finanční příspěvek. V předchozím roce se jednalo o částku 30 tisíc korun.
Ing. Martin Volf
29.12.2021Ústecký kraj si připomněl 100. výročí diplomatických vztahů mezi Českou republikou a Litvou
Ústecký kraj si dnes připomíná vyvěšením litevské vlajky na Krajském úřadě Ústeckého kraje 100. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Českou a Litevskou republikou.
Bc. Jan Nový
29.12.2021TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ: Podpora údržby běžeckých stop v Ústeckém kraji
Ústecký kraj dlouhá léta poskytoval dotaci na údržbu běžeckých stop v Krušných horách prostřednictvím dotačního titulu Rodinné stříbro, a to zapsanému spolku Krušnohorská bílá stopa, tedy subjektu, který během těchto let prostřednictvím svých členů běžecké stopy udržoval. Počet členů spolku se průběžně měnil, zejména v důsledku interních sporů mezi samotnými členy spolku. Až do loňského roku dotoval Ústecký kraj údržbu běžeckých stop částkou 750 tisíc korun, další finanční příspěvky byly poskytovány přímo některým střediskům na jejich vlastní žádost.
Ing. Martin Volf
28.6.2017Delegace z polské Ostródy navštívila i akci z programu Rodinného stříbra
Ústecký kraj pozval v rámci konání velké letecké akce Memorial Air Show 2017 v Roudnici nad Labem ve dnech 21. až 25. června představitele partnerského regionu z polské Ostródy.
Bc. Vít Hnízdil
27.12.2021Krajská zdravotní zahájila v ústecké Masarykově nemocnici očkování dětí starších 5 let proti covid-19
Krajská zdravotní, a. s., (KZ) zahájila v pondělí 27. prosince v Očkovacím centru v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem v pavilonu I očkování dětí ve věku 5 – 11 let proti nemoci covid-19. Registrovat k očkování proti koronaviru je u této věkové skupiny možné od 13. prosince. Vakcínu mohou děti starší 5 let dostat v Ústeckém kraji již také v kadaňské nemocnici. V rámci sítě nemocnic KZ se děti starší 5 let kromě ústecké nemocnice budou moci dát očkovat od pátku 31. prosince i v nemocnici v Rumburku.
Bc. Jan Nový
28.8.2016Na mezinárodním agrosalonu Země živitelka se představil Ústecký kraj
V pátek 26. srpna navštívil expozici Ústeckého kraje na agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích hejtman Oldřich Bubeníček. Jen o jeden den se míjel s prezidentem ČR Milošem Zemanem, který rovněž náš stánek navštívil již ve čtvrtek. Slavnostního otevření krajské expozice se zúčastnili (viz foto zleva) Václav Beneš, zastupitel Ústeckého kraje, Karel Novotný, náměstek MPO ČR a radní města Most, Monika Zeman, zástupce ředitele Krajského úřadu Ústeckého kraje, Ludmila Holadová, předsedkyně OAK Most a hejtman Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.12.2021Aktuální informace z jednání Krizového štábu Ústeckého kraje
Krajský krizový štáb se sešel prostřednictvím videokonference ve středu v pravé poledne, naposledy v tomto kalendářním roce, aby zhodnotil aktuální situaci na území regionu v souvislosti s šířením onemocnění covid-19. Situace v Ústeckém kraji ve vztahu k zaplněnosti nemocnic je nadále vážná, ale stabilní. Opakovaně apelujeme na všechny neočkované obyvatele regionu, aby zvážili svůj postoj a nechali se očkovat. Vakcína je již k dispozici i pro děti ve věku 5 – 11 let. Stručný přehled projednaných témat uvádíme níže.
Ing. Martin Volf
20.6.2016V Dolním Podluží o nové technice pro obec i elektrickém vedení
Na pozvání starostky Ivy Minárové zavítal do Dolního Podluží hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček spolu s vedoucí odboru životního prostředí Monikou Zeman. Hlavním tématem návštěvy bylo plánované posílení vysokého napětí právě na Šluknovsku.
Ing. Lucie Dosedělová
22.12.2021Hejtman přivítal před svátky také železniční dopravce působící na území kraje
Díky železnicím a železničářům se již přes 200 let vydáváme a vracíme z cest, často právě v období vánočních svátků. Ke společnému zhodnocení uplynulého roku a výhledům na rok příští přizval hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller před Vánoci zástupce společnosti České dráhy, a. s., a společnosti AŽD Praha, s. r. o.
Bc. Jan Nový
10.3.2016Přehled nových turistických linek Dopravy Ústeckého kraje
Již od konce března se mohou obyvatelé Ústeckého kraje svézt v rámci turistických „T-linek“ Dopravy Ústeckého kraje historickými vláčky napříč celým regionem. Vlaky, které již v normálním železničním provozu nejezdí, pojedou od dubna do října a bude na nich platit běžný tarif Dopravy Ústeckého kraje, který již cestující znají ze „zelených“ autobusů nebo nově také z vlaků ČD na území Ústeckého kraje.
Ing. Lucie Dosedělová
26.10.2021DÚKmobil navštívil desítky obcí a měst v Ústeckém kraji. Veřejnost se s ním setká i v listopadu
DÚKmobil – pojízdná informační kancelář vyjíždí už třetím měsícem do měst a obcí v Ústeckém kraji, která informuje veřejnost o integrovaném dopravním systému DÚK a umožňuje zájemcům komfortní a přímý přístup k informacím o krajské veřejné dopravě.
Mgr. Markéta Voleníková
22.12.2021Krajská zdravotní upozorňuje na otevírací dobu odběrových center pro testování na COVID-19 pro veřejnost do konce roku 2021 a na začátku roku 2022
Krajská zdravotní, a. s., upozorňuje na změny v otevírací době odběrových center v působnosti společnosti pro testování na COVID-19 pro veřejnost.
Ing. Martin Volf
23.12.2021Ústecký kraj přeje všem poklidné Vánoce a šťastný nový rok
Krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2022 vám ze srdce přeje Ústecký kraj. Vánoční pozdrav s poselstvím do nového roku si pro vás připravili i radní Ústeckého kraje. Pusťte si naše video a nalaďte se na vánoční vlnu.
Mgr. Hana Šťástková
21.12.2021Ústecký kraj obdržel ve dvou závozech pro testování ve školách antigenní testy GENRUI a SEJOY – zajistil jejich okamžitou distribuci do škol
V pátek 17. prosince obdržel Ústecký kraj v prvním závozu 93,5 tisíce kusů antigenních testů GENRUI určených k pondělnímu testování v termínu 20. prosince dětí v přípravných třídách základních škol a přípravných stupních základních škol speciálních, dále žáků základních škol, středních škol a konzervatoří v denní formě vzdělávání. Ze skladu Správy státních hmotných rezerv je přivezl na krajský úřad Hasičský záchranný sbor České republiky.
Ing. Martin Volf
8.9.2015Hlasujte pro Porcelánové stezky
Český porcelán, akciová společnost Dubí připravil za finanční podpory Ústeckého kraje ojedinělý projekt Porcelánové stezky, který spojuje turisticky zajímavá místa Teplicka, jejichž společným jmenovatelem je porcelán.
Mgr. Markéta Voleníková
21.12.2021Hejtman Schiller a generální ředitel Krajské zdravotní Malý vyzvali společným dopisem praktické lékaře pro děti a dorost k zapojení se do očkování s cílem usnadnit očkování pro nejmladší věkové skupiny
Od pondělí 13. prosince 2021 je možné objednávat a podle dostupnosti a distribuce očkovacích látek i očkovat děti od 5 let věku. Nemocnice a jejich personál zažívají v posledních dnech a týdnech déjà vu, jak v podobě zatížení kyslíkových lůžek a jednotek intenzivní péče pacienty s covid-19, tak v podobě náporu na testovací a především očkovací místa.
Ing. Martin Volf
18.6.2015Ústecký kraj už dnes večer převezme vlajku olympiády dětí a mládeže
Mladí sportovci z celé republiky už jen posledních několik hodin bojují v Plzni o cenné kovy. Plzeň se proměnila na rušné olympijské město, právě tady se konají Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2015. Vlajkonošem našeho krajského týmu se stal Zdeněk Pecka, bývalý úspěšný československý veslař. Při závěrečném ceremoniálu dnes večer převezme Ústecký kraj pomyslnou štafetu pro pořádání zimní olympiády, která v našem kraji startuje v lednu příštího roku.
Ing. Lucie Dosedělová
21.12.2021Krajská zdravotní upozorňuje na otevírací dobu lékáren během vánočních svátků
Krajská zdravotní, a. s., upozorňuje na otevírací dobu lékáren během vánočních svátků. I přes změny otevíracích dob bude pohotovostní lékárenská služba ve městech působnosti zdravotnických zařízení společnosti zajištěna.
Bc. Jan Nový
21.12.2021Ústecký kraj vyhlašuje Program obnovy venkova pro rok 2022
Tradiční Program obnovy venkova Ústeckého kraje je připraven na další ročník. Na základě usnesení Zastupitelstva Ústeckého kraje zde dne 13. prosince 2021 lze vyhlásit tento dotační program s tím, že příjem žádostí bude otevřen v termínu 20. ledna – 21. února 2022. Celkový objem finančních prostředků byl pro rok 2022 navýšen na 35 milionů korun.
Bc. Vít Hnízdil
21.12.2021Krajská zdravotní upozorňuje na otevírací dobu očkovacích center do konce roku 2021 a na začátku roku 2022
Krajská zdravotní, a. s., upozorňuje na změny v otevírací době očkovacích center v působnosti společnosti.
Mgr. Hana Šťástková

Zobrazeno je 25 z celkem 905 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 37  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies