Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 851 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 35  další stránka >
 
Řadit vzestupněŘadit sestupně ZměněnoŘadit vzestupněŘadit sestupně Název a anotaceŘadit vzestupněŘadit sestupně Zodpovídá
2.9.2021Kontakty
Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková, tisková mluvčí

Mobil: +420 606 707 231
E-mail: frankova.m@kr-ustecky.cz
Petr Janda
24.9.2021KRAJSKÝ PLÁN PÉČE O DUŠEVNÍ ZDRAVÍ PRO ÚSTECKÝ KRAJ
Pracovní verze dokumentu KRAJSKÝ PLÁN PÉČE O DUŠEVNÍ ZDRAVÍ PRO ÚSTECKÝ KRAJ verze – srpen 2021 k připomínkování ze strany veřejnosti.
Bc. Jana Krpešová
6.12.2021Hejtman Schiller a generální ředitel Krajské zdravotní Malý vyzývají společným dopisem praktické lékaře k zapojení se do očkování s cílem pomoci přetíženým nemocnicím v Ústeckém kraji
Ústecký kraj koncem minulého týdne rozeslal přes 400 dopisů oslovujících praktické lékaře pro dospělé v jejich ordinacích s výzvou hejtmana Jana Schillera a generálního ředitele Krajské zdravotní, a. s., Petra Malého, aby se co nejvíce zapojili do očkování svých registrovaných pacientů. Cílem této výzvy má být ulehčení přetíženým nemocnicím v Ústeckém kraji a pomoc očkovacím místům zřízeným v krajských nemocnicích i mimo ně.
Ing. Martin Volf
6.12.2021Pěstouni na přechodnou dobu se setkali v Ústí nad Labem
Odbor sociálních věcí krajského úřadu uspořádal v Dětské herně Domeček v Ústí nad Labem vánoční setkání přechodných pěstounů. Součástí setkání byla i mikulášská nadílka. A protože máme samé šikovné pěstouny a hodné děti, o které pěstouni vzorně pečují, nechal Mikuláš s andělem čerta doma a přinesli všem krásné dárečky.
Bc. Vít Hnízdil
3.12.2021Náměstek hejtmana Jiří Řehák přivítal na návštěvě litevského velvyslance
V závěru pracovního týdne přijal náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro oblast cestovního ruchu, kultury a památkové péče Jiří Řehák na Krajském úřadě Ústeckého kraje velvyslance Litevské republiky J.E. p. Laimonase Talat-Kelpšu.
Bc. Jan Nový
14.6.2021V Tisé proběhlo Sympozium integrovaného rozvoje obce
V Tisé na Ústecku proběhlo ve dnech 11.-12. června 2021 Sympozium integrovaného rozvoje obce. Akce proběhla v rámci projektu IKM Communitas, v němž Ústecký kraj figuruje jako stakeholder v oblasti regionálního rozvoje. Organizátorem byl Institut kritického myšlení a Fakulta sociálně ekonomická UJEP v Ústí nad Labem ve spolupráci s dalšími partnery.
RNDr. Eva Poslová
2.12.2021Aktuální informace z jednání Krizového štábu Ústeckého kraje
Krajský krizový štáb se sešel ve středu dopoledne prostřednictvím videokonference, aby zhodnotil aktuální situaci na území regionu v souvislosti s šířením onemocnění covid-19. Situace v Ústeckém kraji ve vztahu k zaplněnosti nemocnic je vážná. Opakovaně apelujeme na všechny neočkované obyvatele regionu, aby zvážili svůj postoj a nechali se očkovat. Stručný přehled projednaných témat uvádíme níže.
Ing. Martin Volf
2.12.2021Ústecká knihovna zve čtenáře na besedu se Sandrou Pogodovou
Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem zůstává nadále otevřena bez zásadnějších omezení, na první polovinu prosince pro své uživatele dokonce naplánovala besedu s herečkou Sandrou Pogodovou.
Bc. Jan Nový
9.5.2018Teplické muzeum se pyšní více než tisíc let starou mincí
V Regionálním muzeu v Teplicích předali zástupci Policie ČR hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichu Bubeníčkovi ojedinělý nález - stříbrný denár Soběslava Slavníkovce z let 985-995. Mince se tak, i přes své zatajení a snahu o zpeněžení, dostala do „správných rukou“ a rozšíří numismatickou sbírku teplického muzea.
Mgr. Markéta Voleníková
1.12.2021Ústecký kraj bude v rámci veřejné dražby prodávat zbytný majetek
Ústecký kraj představuje objekty a nemovitosti, které budou nabízeny k prodeji v rámci veřejné dražby majetku 7. prosince 2021. Mezi nabízenými nemovitostmi jsou areály bývalých hraničních přechodů, zdravotnických zařízení či pozemek určený k plnění funkcí lesa.
Bc. Jan Nový
1.12.2021Seminář o spravedlivé transformaci představil priority podpory
Pro všechny zájemce o aktuální informace týkající se spravedlivé transformace v Ústeckém kraji proběhl další seminář, který seznámil širokou veřejnost s plánem proměny regionu v souvislosti s odchodem od uhelných zdrojů. Ústecký kraj má připravený plán transformace a v chystaném operačním programu je na projekty spojené s tímto úkolem připraveno 15,8 miliard korun.
Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
1.12.2021Krajská zdravotní hledá dárce krve skupiny nula negativní
Zdravotníci z Transfuzního oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., a Hematologicko-transfuzního oddělení Krajské zdravotní, a.s.– Nemocnice Chomutov, o. z., hlásí nedostatek krve skupiny 0 s negativním Rh faktorem. Vyzývají proto dobrovolné dárce krve skupiny 0-, aby se přihlásili na jedno z oddělení či na odběrová pracoviště v dalších nemocnicích Krajské zdravotní, a. s.
Bc. Jan Nový
30.11.2021Ústecký kraj obdržel pro školy přes 75 tisíc kusů antigenních testů
V úterý 30. listopadu obdržel Ústecký kraj 75,5 tisíce kusů antigenních testů určených k testování dětí v přípravných třídách základních škol a přípravných stupních základních škol speciálních, dále žáků základních škol, středních škol a konzervatoří v denní formě vzdělávání. Ze skladu Správy státních hmotných rezerv je přivezl na krajský úřad Hasičský záchranný sbor České republiky.
Mgr. Hana Šťástková
30.11.2021Ústecký kraj zacílí kampaní ohledně třídění odpadu na školy a starosty obcí
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller přivítal na krajském úřadě zástupce společnosti EKO-KOM, aby s nimi prodiskutoval možnosti spolupráce na rok 2022. Region, ve kterém žijeme, nepatří v celorepublikovém měřítku zrovna k těm nejlepším v odpadovém hospodářství, a proto je zapotřebí zvýšit povědomí o třídění odpadu. S tím by mohl pomoci právě Ústecký kraj.
Bc. Vít Hnízdil
30.11.2021Malý chlapec pobývající v nemocnici získal pěstounskou péči
Chlapci, který je ze zdravotních důvodů od narození odkázán na péči zdravotnických zařízení a jehož příběh je mediálně sledovaný, se podařilo najít pěstounku. Včera již soud rozhodl o svěření chlapce do péče.
Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
30.11.2021Dnes od 10:00 hodin přímý přenos on-line tiskové konference k Dopravě Ústeckého kraje
Dnes dopoledne od 10:00 hodin můžete živě na webu Ústeckého kraje sledovat přímý přenos on-line tiskové konference k plánovaným změnám v Dopravě Ústeckého kraje, které přijdou s prosincovou aktualizací jízdních řádů. Přímý přenos můžete sledovat v odkazu zde na webových stránkách, YouTube i Facebooku Ústeckého kraje.
Ing. Martin Volf
29.11.2021Krajská zdravotní uspořádala odbornou konferenci 14. Mostecký pediatrický den
Regionální odborná konference s názvem 14. Mostecký pediatrický den se uskutečnila 25. listopadu 2021 v konferenční místnosti restaurace Benedikt v Mostě. Akci určenou pro zdravotníky se zaměřením na dětské pacienty uspořádalo pod záštitou České pediatrické společnosti a hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera Dětské a dorostové oddělení s perinatologickým centrem Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Most, o. z. Jejím odborným garantem byla primářka mosteckého oddělení Marie Váchová.
Mgr. Hana Šťástková
26.10.2021DÚKmobil navštívil desítky obcí a měst v Ústeckém kraji. Veřejnost se s ním setká i v listopadu
DÚKmobil – pojízdná informační kancelář vyjíždí už třetím měsícem do měst a obcí v Ústeckém kraji, která informuje veřejnost o integrovaném dopravním systému DÚK a umožňuje zájemcům komfortní a přímý přístup k informacím o krajské veřejné dopravě.
Mgr. Markéta Voleníková
29.11.2021Ústecký kraj byl svědkem klavírních výkonů hodných světových pódií
Absolutní vítězkou 54. ročníku mezinárodní klavírní soutěže Virtuosi per musica di pianoforte, který se konal od 24. do 26. listopadu 2021 v Severočeském divadle v Ústí nad Labem, se stala dvanáctiletá Nora Lubbadová z České republiky. Ta porotu uchvátila svým přesvědčivým podáním skladeb od Bacha, Beethovena, Rachmaninova a Chopina.
Bc. Vít Hnízdil
23.1.2020Zaměstnanci krajského úřadu pomohli spontánním výběrem finančních prostředků
Zaměstnanci krajského úřadu se spontánně rozhodli vybrat mezi sebou finanční prostředky na okamžitou pomoc pro Domov pro osoby se zdravotním postižením ve Vejprtech. Během pár dní se vybralo celkem 70 tis. Kč, které dnes v poledne v hotovosti předali zástupci úřadu řediteli příspěvkové organizace Viktoru Koláčkovi a starostce města Vejprty Jitce Gavdunové.
Ing. Martin Volf
26.11.2021V Domově "Bez zámků" Tuchořice září vánoční strom
Adventní nálada již vládne celým Domovem "Bez zámků" v Tuchořicích. Rozsvícení stromu se stalo tradiční událostí nejen pro klienty Domova. Tu správnou adventní atmosféru navodili samotní klienti, když vánočním průvodem za zvuků vánočních písní přivedli pannu Marii, Josefa i malého Ježíška. S průvodem také přišlo letošní vánoční cukroví, které mohli všichni ochutnat. Podpořit klienty přišly také děti z místní základní a mateřské školy a žáci Základní umělecké školy Žatec.
Mgr. Hana Šťástková
13.12.2019Města Ústí nad Labem a Bílina uspěla v soutěži „5G pro 5 měst“ a stanou se tak městy budoucnosti v oblasti rychlého přenosu mobilních dat
Ústí nad Labem a Bílina jsou dvě z pěti měst v Česku, kde se už od poloviny příštího roku pilotně rozběhne vysokorychlostní síť páté generace (5G). Města totiž spolu s Inovačním centrem Ústeckého kraje vyhrála soutěž Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva pro místní rozvoj „5G pro 5 měst“.
Ing. Martin Volf
26.11.2021Ústecký kraj zahájí období adventu tradičním koncertem
Ústecký kraj uspořádá v předvečer první adventní neděle, tedy v sobotu 27. listopadu, tradiční adventní koncert ve spolupráci s teplickým spolkem Trautzlova umělecká společnost. V předchozích letech zahájil krajský koncert období adventu již na několika různých místech regionu - v Oseku, Litoměřicích, Děčíně, Teplicích či Lounech.
Bc. Vít Hnízdil
30.10.2019Hejtman Bubeníček se účastnil křtu kalendáře
Na Základní škole ve Velkém Březně na Ústecku pokřtili místní žáci spolu s dětmi ze střekovského dětského domova kalendář, který společně nafotili. S nápadem nafotit kalendář přišla učitelka Eva Železná spolu s pedagogickou pracovnicí Dětského domova Střekov Renatou Kyzlíkovou.
Bc. Vít Hnízdil
25.11.2021Chemické fórum Ústeckého kraje se zaměřilo na téma dekarbonizace chemického průmyslu
Ústecký kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Ústeckého kraje uspořádal ve čtvrtek 25. listopadu chemické fórum, které se věnovalo dekarbonizaci chemického průmyslu, ale i dalších oblastí. Během fóra, které se konalo v Inovačním centru Ústeckého kraje, vystoupila také 1. náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Lubomíra Mejstříková.
Mgr. Hana Šťástková

Zobrazeno je 25 z celkem 851 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 35  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém