Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman Schiller a generální ředitel Krajské zdravotní Malý vyzývají společným dopisem praktické lékaře k zapojení se do očkování s cílem pomoci přetíženým nemocnicím v Ústeckém kraji

 
Ústecký kraj koncem minulého týdne rozeslal přes 400 dopisů oslovujících praktické lékaře pro dospělé v jejich ordinacích s výzvou hejtmana Jana Schillera a generálního ředitele Krajské zdravotní, a. s., Petra Malého, aby se co nejvíce zapojili do očkování svých registrovaných pacientů. Cílem této výzvy má být ulehčení přetíženým nemocnicím v Ústeckém kraji a pomoc očkovacím místům zřízeným v krajských nemocnicích i mimo ně.
Tisková zpráva ze dne 6. prosince 2021
krizový štáb
 

 
 

„Podobně, jako vznikla iniciativa Lékaři pomáhají Česku, nebo jako vyzývají i další kraje své praktické lékaře, chtěli jsme spolu s generálním ředitelem Krajské zdravotní apelovat na praktické lékaře pro dospělé v Ústeckém kraji, aby se více zapojili do očkování zejména svých registrovaných pacientů. Ve společném dopise je zdvořile žádáme, aby měli snahu naočkovat co nejvíce svých pacientů a vysvětlovali jim výhody očkování. Čelíme další vlně přetížení krajských nemocnic a zároveň náporu zvýšeného zájmu o očkování v očkovacích místech, zejména z důvodu přeočkování třetí posilující dávkou. Praktici by nám mohli hodně pomoci tuto situaci zvládnout,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

„Musíme táhnout všichni za jeden provaz a čelit této vlně společně, jen tak se to dá zvládnout. Věřím, že naši výzvu vyslyší co nejvíce z nich a pomohou dle svých možností. Všem, kteří tak již učinili, velice děkuji,“ doplnil hejtman Schiller.

„Opravdu apeluji na praktické lékaře, aby se k nám přidali a do očkování se zapojili. Aktuálně dochází k nárůstu hospitalizovaných v nemocnicích, na personál jsou kladené extrémní požadavky, a proto vítáme každou ruku, která nám je ochotná pomoci, a to i s očkováním,“ vysvětlil záměr společné výzvy generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., Petr Malý.

Aktuální masivní šíření onemocnění covid-19 úzce souvisí s proočkovaností obyvatel regionu. Krizový štáb Ústeckého kraje proto apeluje na všechny obyvatele, kteří se doposud neočkovali, aby tak učinili a kontaktovali své praktické lékaře, eventuálně využili centrálního rezervačního systému https://crs.uzis.cz, aby se plynule využily kapacity očkovacích míst v nemocnicích. Očkování nechrání před nakažením, ale výrazně pomáhá zmírnit počet nutných hospitalizací v nemocnicích. Chraňte sebe, své blízké i vaše okolí.

Aktuální seznam očkovacích míst v Ústeckém kraji naleznete na webových stránkách ZDE:
https://ockoreport.uzis.cz

Seznam očkujících praktických lékařů je uveřejněn na webu Ústeckého kraje ZDE:
Informace ke COVID-19 na webu Ústeckého kraje

krizový štáb

krizový štáb
Celkem přes 400 dopisů adresovaných praktickým lékařům vypravil krajský úřad

 
 

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 6.12.2021 / 6.12.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies